Vilniečių ir kauniečių naktipiečiai: dominuoja traškučiai, guminukai ir energiniai gėrimai

0
136

Uždarytos parduotuvės, pavėluota vakarienė, naktinis apetitas – visi šie faktoriai kiekvieną vėlų vakarą pripildo šimtus naktinių prekių krepšelių, kurių paskutiniai užsakymai priimami likus 15-20 minučių iki vidurnakčio, o gyventojus pasiekia netrukus. Greitojo prekių pristatymo iš „Bolt Market” parduotuvių duomenys atskleidžia, kas dominuoja ant Vilniaus ir Kauno gyventojų naktipiečių stalo: be įprastų populiariausių prekių, po 19 val. ima augti energinių bei gaiviųjų gėrimų, o taip pat įvairių rūšių užkandžių paklausa: traškučių, sausainių ir rūkytų mėsos gaminių. Sveikesni krepšeliai vėlyvais vakarais pildomi vaisiais ir daržovėmis, o smaližių – varškės sūreliais bei guminukais.

Nors greitųjų užsakymų pikas beveik kasdien sutampa su vakarienės laiku, gyvenimas elektroninėse parduotuvių lentynose verda net ir iš prekybos dingus alkoholiniams gėrimams. Šie du faktoriai iš esmės keičia vidutinio krepšelio struktūrą, todėl kiekvieną vakarą prekybininkai stebi dvi užsakymų bangas: vakarienės ir naktipiečių.

„Bolt Market“ vadovės Lietuvoje Emilijos Dadonaitės teigimu, vėlyvieji užsakymai užima svarbią vietą greitojo pristatymo parduotuvių apyvartoje, nes atspindi realias vartojimo tendencijas, kurios tradicinėje prekyboje yra sunkiai pastebimos.

„Vėlus vakaras yra aktyvus paros laikas, nesvarbu, ar jis skiriamas poilsiui ar darbui. Žmonės leidžia sau pasigardžiuoti arba pasistiprinti, bet tai spontaniškas vartojimas, kurį tiksliausia būtų palyginti su žvilgsniu į šaldytuvą ar užkandžių lentyną. Papildomam apsilankymui parduotuvėje motyvacijos per mažai, tačiau užmesti akį į elektroninę lentyną mobiliajame telefone jau tampa įpročiu”, – teigia E. Dadonaitė.

Pasak jos, vėlyvieji užsakymai nėra susiję su naktiniu gyvenimo būdu – tik nedidelė dalis vartotojų ruošiasi gaminti maistą vėlai vakare. Užsakymuose rečiau sutiksi ingredientų ar šviežių produktų, o populiariausias pasirinkimas naktipiečiams – greitai paruošiamas maistas. Vis dėlto, didžiosios daugumos atveju – tai užsakymas jau po vakarienės: desertas, užkandis vakarui prie televizoriaus ar tiesiog motyvacinis prizas po sunkios darbo dienos.

Paklausiausių prekių kategorijų TOP-10 „Bolt Market” parduotuvėse po 19 val. (2023 m. rugsėjo-lapkričio mėn.):

  1. Vanduo
  2. Egzotiniai vaisiai
  3. Sausainiai
  4. Gaivieji bei energiniai gėrimai
  5. Bulvių traškučiai
  6. Guminukai, šokoladai ir kiti saldainiai
  7. Rūkyti mėsos gaminiai
  8. Užkandžiai iš pieno produktų
  9. Šviežios daržovės
  10. Sriubos ir kiti greitai paruošiami patiekalai

Šiuo metu „Bolt Market“ greitasis prekių pristatymas vykdomas iš parduotuvių Vilniuje (Kalvarijų g., Smolensko g. ir Ukmergės g.) ir Kaune (Savanorių pr.).