Nauji įpročiai: el. krepšeliuose – 10 tonų besibaigiančio galiojimo produktų

0
34

Lietuviai po truputį įpranta saugoti maistą – tai aiškėja apibendrinus 2023 m. greitojo prekių pristatymo iš „Bolt Market“ parduotuvių duomenis. Kovo mėnesį platformoje startavus naujai prekių kategorijai, pirkėjai buvo skatinami kovoti su pasauline maisto švaistymo problema ir rinktis nukainuotus produktus, skirtus suvartoti tą pačią arba kitą dieną. Iš viso tokiu būdu „Bolt Market“ platformos klientai praėjusiais metais išgelbėjo 80 tonų maisto, iš jų – 9,9 tonas pirkėjai Lietuvos miestuose.

Prekybininkų teigimu, speciali maisto su besibaigiančiu galiojimo terminu kategorija visiškai pasiteisino, todėl joje prekiaujama ir toliau. Prekes šiems pasiūlymams laiku padeda atrinkti išmaniosios technologijos – todėl šalia įprastų mėsos, daržovių ir pieno gaminių, pirkėjai randa ir desertų, užkandžių ir netgi gurmaniškų prekių.

„Apie sąmoningumą galime kalbėti į valias, bet to nepakaks norint šią problemą spręsti iš tikrųjų. Žmonės gyvena intensyvų didmiesčių gyvenimą, vartoja akimirksniu ir inertiškai, o apie maisto švaistymą dažniausiai susimąsto jau su kaltės kartėliu. Pasiūlymas įsigyti dar galiojantį maisto produktą šiam vakarui vartotoją turi pasitikti toje vietoje, kur jis jo ieško, antraip – neįtikins net ir kilniausi tikslai. Šiuo požiūriu dauguma užsakymų greitajam prekių pristatymui yra būtent tokie – ruošiant vakarienę po intensyvios dienos“, – projekto sėkmę aiškina Emilija Dadonaitė, „Bolt Market“ vadovė Lietuvoje.

Jos teigimu, vos pristačius šią kategoriją buvo siūlomi prekių rinkiniai su mėsos ar žuvies produktais bei keletu papildančių maisto prekių, bet ilgainiui pastebėta, kad dienos pabaigoje parduotuvėse jų tiesiog nebelieka, todėl nuspręsta į ją įtraukti visas besibaigiančio galiojimo prekes.

Jungtinių Tautų skelbiamo Maisto švaistymo indekso duomenimis, pasaulyje kasmet išmetama maždaug 931 tona maisto, o tai sugeneruoja maždaug 8-10 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Šiuo metu „Bolt Market“ greitasis prekių pristatymas vykdomas iš parduotuvių Vilniuje (Kalvarijų g., Smolensko g. ir Ukmergės g.) ir Kaune (Savanorių pr.).