Nustatyti brakonieriai, „žvejoję“ elektra Kenos upėje

0
52

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai bendradarbiaudami su nevyriausybine organizacija „Lašišos dienoraštis“ nustatė neeilinį brakonieriavimo atvejį Vilniaus rajone, ties Kenos kaimu. Per pasalą išaiškinti trys asmenys Kenos upėje gaudę žuvis brutaliausiu būdu – naudodami elektros žūklės prietaisą. 

Pareigūnai asmenis sulaikė po jų nesėkmingo bandymo išsisukti. Nepaklusę teisėtiems pareigūnų reikalavimams sustabdyti transporto priemonę, jie padidinę greitį ir pavojingai manevruodami bėgo iš įvykio vietos. Aplinkosaugininkų persekiojami asmenys nuvažiavo apie 990 metrų ir nesuvaldę automobilio buvo sulaikyti su įkalčiais. 

Už automobilyje rastas žuvis: 11 šlakių, 14 upėtakių ir 1 kiršlį pažeidėjai turės atlyginti daugiau nei 11 tūkst. eurų žalą.

Dėl įvykio asmenims pradėti trys ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 272 straipsnį už elektros žūklės aparato naudojimą. Jiems gresia baudžiamoji atsakomybė ir laisvės atėmimas iki 2 metų.

Be to, pažeidėjams surašyti protokolai  pagal administracinių nusižengimų kodekso 426 straipsnio 4 dalį. Už nepaklusimą uniformuoto aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę asmenims gresia nuo 850 iki 1200 eurų bauda.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad „žvejojant“ elektros prietaisais padaroma didelė žala vandens telkinio ekosistemai. Žūsta visa vandens gyvūnija: žuvys, vėžiagyviai, sraigės, planktonas.

Šio pažeidimo tyrimas buvo atliekamas kruopščiai renkant, tikslinant informaciją ir rengiant pasalas su „Lašišos dienoraščio“ nariais. Pareigūnai dėkoja „Lašišos dienoraščio“ nariams už aktyvų bendradarbiavimą siekiant bendrų tikslų.

Pastebėjus neteisėtos žvejybos atvejus prašome kuo skubiau pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat svarbu nufotografuoti ar nufilmuoti pažeidimą, t. y. – asmenis darančius pažeidimą, bei šią informaciją, nuotraukas ar vaizdo įrašą siųsti el. paštu info@aad.am.lt. 

AAD informacija