Bus teisiamas Šalčininkų rajono gyventojas, kurio sukeltoje avarijoje žuvo 3 žmonės

0
135

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 24 metų Šalčininkų rajono gyventojas kaltinamas sukėlęs eismo įvykį, kurio metu žuvo 3 žmonės, dar du asmenys buvo sužaloti.

Tragiška avarija įvyko ankstų 2022 m. spalio 28-osios rytą miško kelyje Šalčininkų rajone. Automobiliui „Audi A6“, kuriuo važiavo 6 asmenys, atsitrenkus į medį, žuvo trys žmonės – 16-kos ir 23-ejų metų jaunuoliai bei 21 metų mergina. Avarijos metu buvo sunkiai sutrikdyta automobilio keleivio, gim. 1993 m., sveikata, nesunkius sužalojimus patyrė tuo pačiu automobiliu važiavusi 2004 m. gimusi mergina, į gydymo įstaigą dėl sužalojimų buvo pristatytas ir 1999 m. gimęs vyras.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad automobilį vairavo Šalčininkų rajono gyventojas, gim. 1999 m. Tyrimo duomenimis, jis neturėjo teisės vairuoti transporto priemones, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, nepasirinko saugaus greičio bei neįvertino važiavimo sąlygų. Važiuodamas keliu su šlapia žvyro danga, vyras nesuvaldė automobilio, kuris nevaldomas kirto priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į medį. Vairuotojo kraujyje buvo nustatyta 0,28 promilės alkoholio koncentracija.

Tragišką avariją sukėlęs jaunas vyras anksčiau ne kartą buvo teistas už įvairias nusikalstamas veikas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, tyrimą atliko Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus (Baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d.), baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmams.

Prokuratūros informacija