Kurie trys Vilniaus rajonai šiandien turi didžiausias NT perspektyvas?

0
162

Nekilnojamojo turto (NT) rinkai išgyvenant trumpą atokvėpį, ekspertai ir plėtotojai pastebi, kad Vilnius nemiega. Kaip rodo miesto plėtros stebėsenos platformos „Citify“ atlikta analizė, šiuo metu aktyviausi sostinės NT plėtros judesiai fiksuojami Šnipiškių, Pilaitės ir Lazdynų mikrorajonuose. Pasak „Citify“ įkūrėjo Edmundo Jankausko, būtent šiuose rajonuose planuojama statyti daugiausia naujų daugiabučių ir skiriamas didžiausias dėmesys socialinei ir inžinerinei infrastruktūrai kurti. Tad nenuostabu, kad ir įsigyti būstą šiuose rajonuose pastaruoju metu atrodo patraukliai.

Šnipiškės vilioja ir gyventojus, ir verslą

Didžiausias būstų pasirinkimas fiksuotas Šnipiškėse: nuo metų pradžios šiame rajone jau įvyko daugiau nei 200 sėkmingų NT sandorių, o rugsėjo pabaigoje pirminės rinkos pasiūla siekė dar 500 butų. Šis rajonas, anot E. Jankausko, tarp pirkėjų taip populiarėja todėl, kad iš kitų rajonų išsiskiria itin aktyviai tvarkoma infrastruktūra: mėgstantiems aktyviai leisti laiką čia įrengta laisvalaikio erdvė „Drakono pieva“ ir nutiesti dviračių takai, o mėgstančių pasivaikščioti laukia japoniškas sodas, Neries senvagės slėnis, atgaivinta Neries krantinė ir netrukus atsirasianti Šnipiškių aikštė.

„Nors dabar šis rajonas išsiskiria itin gausia būsto pasiūla, Šnipiškėse lieka dar daug NT vystymui tinkamos teritorijos. Dėl nedidelio atstumo iki centro, itin spartaus darbo vietų skaičiaus augimo bei didėjančios paslaugų pasiūlos, tikėtina, kad Šnipiškių rajonas išliks tarp populiariausių ir artimoje ateityje“, – įsitikinęs E. Jankauskas.

Lyderių trejetukas keisis

Antroje vietoje pagal būsto pardavimų aktyvumą – Pilaitė, kurioje nuo metų pradžios įvyko 198 pardavimo sandoriai, o rugsėjo pasiūla siekė 296 butus. Šiuo metu Pilaitėje statomas vienas darželis, ateityje planuojama pastatyti dar du, čia turėtų atsirasti ir dar viena mokykla bei baseinas, plečiamas gatvių ir dviračių takų tinklas. Tačiau manoma, kad sumenkusių užstatymo galimybių šio rajono patrauklumas sumenks.

Trečiasis pagal NT rinkos aktyvumą – Lazdynų mikrorajonas, kuriame nuo metų pradžios parduoti 149 butai, o rugsėjį naujų šeimininkų laukė dar 429. Itin intensyvi šio rajono plėtra vyks teritorijoje prie Lietuvos parodų ir kongresų centro Litexpo, kur numatoma statyti daugiau nei tūkstantį naujų butų. Nors jau dabar Lazdynai (ir Lazdynėliai) yra patrauklūs naujakuriams dėl patogaus susiekimo ir galimybės leisti laiką gamtos apsuptyje, ateityje, ekspertų teigimu, įgyvendinus ambicingą Užvingio salos tilto, vedančio į Vingio parką, projektą, šios Vilniaus zonos patrauklumas dar labiau išaugs.

Parenta pagal „LNTPA“ informaciją