Buvę Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovai gali lengviau atsikvėpti

0
262

Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl scenos rekonstrukcijos. Pareigūnams nepavyko įrodyti, jog buvo padaryta nusikalstama veika.  Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2009-aisiais, vėliau dalis jo nutraukta nesurinkus įrodymų, nes darbus atlikusi „SBS Buhnentechnik GmbH“ nepateikė prokurorams duomenų. Vėliau bendrovė finansinius dokumentus pateikė ir jais remiantis tyrimas prokuroro iniciatyva buvo atnaujintas 2015 m. vasarą.

Atliekant tyrimą įtarimai buvo pateikti keliems asmenims, tarp jų – ir buvusiam ilgamečiui teatro vadovui Gingautui Kėvišui.

Scenos atnaujinimo projektas vykdomas nuo 2006-ųjų metų. Jo bendra sąmata – 22 mln. Eur.

„Įvertinus Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų surinktus duomenis, Vokietijos bendrovės finansinio, buhalterinio pobūdžio dokumentus, gautas specialistų išvadas, nenustatyta faktinių duomenų apie svetimo turto iššvaistymą vykdant Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (toliau – Teatro) scenos rekonstrukciją, todėl ikiteisminis tyrimas prokuroro nutarimu nutrauktas.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo išanalizuota Vokietijos bendrovės, kuri buvo scenos rekonstrukciją vykdžiusi pagrindinė rangovė, pateikta didelės apimties finansinio, buhalterinio pobūdžio medžiaga, apklausti ekspertinius tyrimus atlikusieji ir ekspertizių išvadas pateikusieji Lietuvos ekspertai, taip pat liudytojais buvo apklausti šios Vokietijos bendrovės darbuotojai.
Išnaudojus proceso galimybes konstatuota, kad atnaujinto ikiteisminio tyrimo pareigūnų atlikti procesiniai veiksmai ir jų metu gauti faktiniai duomenys nesuteikia pagrindo išvadai, kad Teatro scenos rekonstrukcijos darbai arba jų dalis nebuvo atlikti ir kad už juos buvo nepagrįstai apmokėta, bei kad dalis Teatrui skirtų lėšų buvo panaudota ne Teatro poreikiams ir naudai, t. y. kad vykdant Teatro scenos rekonstrukcijos darbus bei apmokant už juos būtų iššvaistytas svetimas turtas. Ikiteisminis tyrimas nutrauktas dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento, Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai“, – rašoma prokuratūros pranešime.