Buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

0
260

Byla teismą pasiekė dar 2013 m., tačiau ir tai dar ne galutinis sprendimas. Lietuvos apeliacinis teismas, iš naujo išnagrinėjęs buvusio bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovo Dariaus Norkaus baudžiamąją bylą pagal prokuroro pateiktą skundą, pripažino D. Norkų kaltu dėl kyšininkavimo pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. 3 d. Teismas už didelės vertės kyšio reikalavimą ir paėmimą jam skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams ir įpareigojant D. Norkų dalyvauti elgesio pataisos programoje. Taip pat teismas nusprendė konfiskuoti iš D. Norkaus nusikalstamos veikos gautus pinigus – daugiau nei 14 300 eurų.

Ši byla teismuose nagrinėta ne vieną kartą – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2018 m. balandžio 5 d. tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro kasacinį skundą ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

LAT teisėjų kolegija atsižvelgė į prokuroro kasaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Apeliacinis teismas ne iki galo išnagrinėjo teismui pateiktus D. Norkaus pokalbių įrašus. Kolegija panaikino Lietuvos apeliacinio teismo 2017 m. birželio 16 d. nutarties dalį, kuria atmestas Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro apeliacinis skundas dėl kaltinimo D. Norkui reikalavus kyšio iš A. Č., kyšio priėmimo iš A. Č. bei R. Č., ir šią bylos dalį perdavė Lietuvos apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo.

Baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2013 metais, ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT pareigūnai. Joje bendrovės „Vilniaus vandenys“ buvęs generalinis direktorius Darius Norkus kaltintas kyšio reikalavimu iš įmonės, teikusios paslaugas „Vilniaus vandenims“, direktoriaus A. Č. už tai, kad minėtai įmonei būtų grąžinti uždelsti „Vilniaus vandenų“ įsiskolinimai už suteiktas paslaugas. Pinigus bendrovės direktorius A. Č. iš pradžių perduodavo per savo sūnėną R. Č., kuris buvo pažįstamas su D. Norkumi, vėliau kyšius mokėjo ir pats A. Č.

Iš naujo išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad D. Norkaus gauto kyšio suma siekė daugiau kaip 14 tūkst. eurų.

Vilniaus apygardos teismas 2015 m. išteisino D. Norkų dėl kyšio reikalavimo ir kyšio priėmimo iš A. Č. Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, nesutikdamas su nuosprendžiu, jį apskundė apeliacine tvarka. Lietuvos apeliaciniam teismui 2017 m. birželio mėn. atmetus apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos prokuratūra kasacinį skundą pateikė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Generalinės prokuratūros informacija