Č. Olševski: Vilniaus rajone vietoj buvusių keturių išankstinio balansavimo vietų liko vos dvi

0
267

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) parlamentaras tvirtina, kad šiuo metu krašto gyventojams apribota galimybė balsuoti – kai kuriems, tam kad pareikštų savo valia, tenka vykti net 40 km.

„Norėčiau paklausti VRK, ar tai normalu, kad mano Medininkų apygardos teritorijoje su 39 tūkstančiais rinkėjų, nebuvo nė vienos vietos, kur būtų galima balsuoti iš anksto, nors per paskutinius rinkimus tokios buvo dvi: Rudaminoje ir Lavoriškėse?“ – retoriškai klausė LLRA-KŠS atstovas Česlovas Olševski.

Seimo narys: Tai – antidemokratinis skandalas

Parlamentaras pateikė duomenis, kurie rodo, kad pirmajame savivaldos rinkimų ture Varėnos ir Ignalinos rajonuose bei Birštone iš anksto balsavo nuo 11 proc. iki 13 proc. rinkėjų, kai tuo tarpu Vilniaus rajone, dėl minėtų problemų ir nepatogumų, iš anksto atvyko balsuoti iki 3 proc. rinkėjų. Č. Olševski teigimu, tik dėl to Vilniaus rajonui iš visų 60 savivaldybių teko 57 vieta vertinant rinkėjų aktyvumą išankstinio balsavimo metu.

„Sunku suprasti, kaip, pavyzdžiui, Alytaus ar Šalčininkų rajonuose, kurių sąrašuose yra apie 25 tūkst. rinkėjų, buvo dvi – trys išankstinio balsavimo vietos, o Vilniaus rajone, kur rinkėjų yra beveik keturiskart daugiau, liko vos dvi vietos. Tai yra absurdas! Kas yra atsakingas už šias nesąmones? Kas priėmė šiuos sunkiai suvokiamus sprendimus?“, – klausė Seimo narys.

Kaip aiškėja, sprendžiant dėl dviejų balsavimo vietų panaikinimo lemiamas balsas teko Vilniaus rajono savivaldybės apygardos rinkimų komisijos pirmininkei, socialdemokratų atstovei Janinai Giruckai. Teigiama, jog ji pati prisipažino, kad nurodymą panaikinti išankstinio balsavimo vietas gavo iš savo Lietuvos socialdemokratų partijos rinkimų štabo.

„Kyla retorinis klausimas: kodėl priimami tokie diskriminuojantys ir šališki sprendimai? Tai yra skandalas“, – vertina parlamentaras Č. Olševski. – Vyriausioji rinkimų komisija nė vienoje iš 60 savivaldybių Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai neskyrė nė vienos apygardos komisijos pirmininko vietos, o juk LLRA-KŠS yra parlamentinė partija, už kurią šalies ,mastu paduota daugiau kaip 5,5 proc. balsų“.