Varėnos pasieniečiai miške ties Žygmantiškių kaimu surengė pasalą ir su įkalčiais sulaikė du vyrus, atvykusius baltarusiškų rūkalų „verslo“ reikalais

0
24

Turėdami išankstinės informacijos dėl kontrabandinių cigarečių gabenimo, pasieniečiai pirmadienio naktį miško masyve Šalčininkų rajone organizavo pasalą. Ilgai laukti neteko. Iš pradžių ten pasirodė Prancūzijoje registruotas automobilis BMW 120, iš kurio išlipo vyras. Po kelių minučių prie jo privažiavo automobilis „Mercedes Benz E220“ su lietuviškais valstybinio numerio ženklais. Jo vairuotojas atsidarė bagažinę ir pradėjo krauti šviesios spalvos stačiakampio formos dėžes.

Netrukus VSAT pareigūnai abu vyrus sulaikė. Išaiškėjo, jog mersedesu atvažiavo pasieniečiams neblogai pažįstamas 45-erių Eišiškių gyventojas. O į BMW penkias dėžes sukrovė 55-erių vilnietis. Dėžėse pasieniečiai rado 2 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Asmenys, cigaretės ir automobiliai buvo pristatyti į Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardą. Vėliau sulaikytiems vyrams skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

VSAT informacija