Perėmė ir kontrabandininkų balioną, ir juo iš Baltarusijos skraidintas cigaretes

0
36

Lyginant su cigarečių skraidinimu dronais, kol kas toks kontrabandos gabenimo būdas yra nepopuliarus, mat tam reikia turėti ypač specifinių žinių ir laukti palankių oro sąlygų.

Sekmadienį vakare A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai patruliavo ties Varėnos rajono Katros kaimu. Prie pat sienos su Baltarusija jie tamsoje pastebėjo ir perėmė besileidžiantį maždaug 3 metrų aukščio iš latekso pagamintą balioną.

Prie jo buvo prikabintas į polietileną supakuotas krovinys, t. y. 750 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Prie rūkalų dar buvo pritvirtintas GPS siųstuvas, neabejojama, skirtas kontrabandininkų iš Baltarusijos bendrininkams Lietuvoje aptikti tikslią atskraidinto krovinio vietą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistų teigimu, šis pasieniečių perimtas objektas primena jų naudojamus meteorologinius balionus. Iš Kauno meteorologijos stoties kasdien leidžiami tokie balionai su radiozondu, matuojančiu oro temperatūrą, slėgį, vėją ir pan.

Meteorologinis balionas būna pripildytas helio arba vandenilio dujų. Kuo jis didesnis ir daugiau pripildytas dujų, tuo keliamoji baliono galia yra didesnė. Įprastas Lietuvos meteorologų radiozondas sveria kaip išmanusis telefonas ir todėl pakyla net iki 25–30 km aukščio. Ten tokie radiozondų meteorologiniai balionai sprogsta, tuomet nukrenta žemyn.

Panašūs balionai gaminami Kinijoje, Indijoje, Japonijoje ir kt. Jų galima įsigyti ir atsisiųsti iš kai kurių interneto parduotuvių.

Tam, kad meteorologinių balionų skrydis būtų sėkmingas, reikia turėti ypač specifinių žinių ir įgūdžių bei sulaukti palankių oro sąlygų. Pasak meteorologų, būtina žinoti, kiek balioną pripildyti dujų, kad jis nenuskristų per aukštai ir per toli, reikia žinoti tikslią vėjo kryptį ir greičius skirtinguose aukščiuose.

Kontrabandininkams, kurie bandė leisti A. Barausko užkardos pasieniečių perimtą balioną su cigaretėmis, užduotis buvo dar sudėtingesnė – visus minėtus skaičiavimus reikėjo pritaikyti atsižvelgiant dar ir į palyginti nemažą krovinio svorį.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija