Cigaretes vežė degalų bake

0
155

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai surengė prevencinę priemonę su Lietuvos kelių policijos atstovais.

Varėnos rajono Rakų kaime, kuris yra prie pat sienos su Baltarusija, buvo sustabdytas automobilis „Opel Omega“. Jį vairavo 30-meris Baltarusijos pilietis. Kartu vyko 48-erių jo tautietis. Užsieniečių dokumentai buvo tvarkingi, jie Lietuvoje buvo legaliai.

Automobilis pareigūnams pasirodė įtartinas, todėl buvo nuvežtas į Raigardo kontrolės punktą. Čia yra įranga detaliai patikrai. Jos metu „Opel Omega“ degalų bake rasta slėptuvė su pertvara, kuri skyrė cigarečių slėptuvę nuo degalams skirtos dalies. Slėptuvėje rasti 1007 pakeliai cigarečių „Minsk Super Slims“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojui pradėta administracinės bylos teisena. Užsieniečiui gresia bauda nuo 4 iki 6 tūkst. eurų ir 1987 m. laidos automobilio konfiskavimas. Šią bylą nagrinės teismas. Baltarusiui įteiktas šaukimas į jį atvykti.

Po apklausų užsieniečiai paleisti. Cigaretės saugomos Aleksandro Barausko pasienio užkardoje, automobilis – Druskininkų pasienio užkardoje.

Iš viso pasieniečių ir policijos Šalčininkų, Alytaus ir Marijampolės apskrityse vykdytos bendros prevencinės priemonės metu buvo pradėta po 2 administracines teisenas dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų ir dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo. Iš viso sulaikyti 1393 pakeliai cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais.

Varėnos rinktinės pasieniečiai su policininkais iš viso patikrino 158 transporto priemones ir  205 asmenis. Buvo užfiksuota 10 Kelių eismo taisyklių pažeidimų: sulaikyti 4 asmenys, neturintys teisės vairuoti, įkliuvo neblaivus vairuotojas, nustatytas bandymas papirkti pareigūnus, vienu atveju pažeidėjas nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų, taip nustatyti pažeidimai dėl netinkamo automobilio langų tamsinimo.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.