Čigonų gatvėje – narkotikai

0
218

Pranešama apie  Vilniuje sulaikytą moterį, su savimi turėjusią didelį kiekį kvaišalų.

Kaip skelbia Policijos departamentas, 35-erių sulaikytoji disponavo 34-iais folijos lankstinukais. Įtariamoji uždaryta į areštinę.

Kirtimų mikrorajone dar 1956 metais įsikūręs čigonų taboras – viena iš kriminogeniškiausių Vilniaus miesto teritorijų. Kiekvienas vilnietis taborą žino kaip narkotikų platinimo vietą.

Po Nepriklausomybės atkūrimo Vilniaus čigonų taboro gyventojų veikla buvo labai įvairi. Didžioji dalis čigonių vertėsi sukčiavimu ir vagystėmis, dalis – alkoholio (pilstuko) platinimu ir tik nedaugelis platino smulkintas aguonas bei kanapes, kurių įsigyti atvykdavo narkomanai. Tuo metu jų mieste buvo vos keli šimtai.

Nuo 1995 -1996 metų beveik visų tabore gyvenančių šeimų pagrindinis verslas tapo prekyba narkotikais. Tabore prasidėjus masinei prekybai narkotikais, užsimezgė daugybė naujų nusikalstamų ryšių, apimančių didžiąją dalį Lietuvos čigonų. „Širkos“ (aguonų ir jų dalių koncentratas) gaminimas iš aguonų reikalavo pridėtinio darbo – gaminimo proceso, kurį atlikti taboro viduje tapdavo sudėtinga dėl stiprėjančio kriminalinės policijos darbo.

Maždaug 2005 metais, supaprastindamas nusikalstamą veiką iki lygio „perku – parduodu“, į taborą atkeliavo heroinas.