COVID-19 gali turėti įtakos Astravo atominės startui

0
288

Olegas Sobolevas (Олег Соболев) iš Baltarusijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamento (Госатомнадзор) žiniasklaidos atstovams pranešė, jog dėl hospitalizuotų daugiau nei šimto jėgainės darbuotojų ir statybininkų kai kurie darbai bus atidėti.

Balandžio 8 d. penkiolikai darbininkų iš Rusijos diagnozuotas koronavirusas. Iš karto po to korporacijos „Rosatom“ atstovai, kaip jau įprasta tokiais atvejais, informavo, jog padėtis atominės statybvietėje  dėl infekcijos protrūkio – kontroliuojama.

Kiek anksčiau ta pati „Rosatom“ skelbė, kad epidemija nepadarys jokios įtakos pagal grafiką vykdomiems statybos darbams.

Baltarusijos valdžia kol kas pripažįsta tik tai, jog atšauktas balandžio mėnesį planuotas elektrinės pristatymas žurnalistams.

Skelbiama, jog pirmojo bloko paleidimas numatytas dar šiais metais, o antrojo – 2021m.

Tuo trapu Lietuvos Sąjūdis prieš Astravo AE nepaliaujamai reikalauja, kad, kol nebus įgyvendinti visi tarptautinės branduolinės saugos reikalavimai ir rekomendacijos, licencija elektrinės veiklai nebūtų išduota. Aktyvistai įsitikinę, jog Baltarusija grubiai pažeidė tarptautinės teisės ir tarptautinius saugumo standartus parinkdama vietą atominei elektrinei Astrave, vos 40 kilometrų nuo Lietuvos sostinės Vilniaus.

Su tokia žinia pilietinę visuomenę jungiantis Sąjūdis prieš Astravo AE kreipėsi į Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, už energetiką atsakingą eurokomisarę Kadri Simson ir Europos branduolinės saugos reguliuojančių institucijų grupės (ENSREG) vadovę Martą Žiakovą.