Dar vienas netikėtas smūgis narkotinių medžiagų platinimo rinkai

0
272

Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai š. m. vasario pabaigoje atliko dvi dienas trukusias sėkmingas sulaikymo operacijas ir sulaikė tris vilniečius, priskiriamus prie Vilniaus apskrityje veikiančių organizuotų nusikalstamų struktūrų, besivertusius neteisėtu narkotinių medžiagų platinimu labai dideliais kiekiais. Iš nelegalios apyvartos išimta daugiau kaip dvi dešimtys kilogramų narkotinių medžiagų – kanapių.

Policijos pareigūnai, gavę duomenų apie asmenis, besiverčiančius neteisėtu narkotinių medžiagų platinimu Vilniuje, ėmė intensyviai dirbti ir analizuoti gaunamą informaciją apie juos, jų ryšius, gyvenamąsias ar lankymosi vietas, naudojamas transporto priemones, gyvenimo būdą. Susisteminus informaciją, pradėjo aiškėti narkotinių medžiagų platinimo tinklas bei sugalvotos gudrios narkotikų/pinigų perdavimo schemos. Tačiau visą šią situaciją akylai stebėję ir vertinę pareigūnai, greitai perprato nusikalstamos veikos mechanizmą. Nustačius nusikalstamos veikos požymius, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų platinimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.).

Tik surinkus pakankamai duomenų apie daromus labai sunkius nusikaltimus bei juos darančius asmenis, buvo nuspręsta juos sulaikyti. Atliekant neviešo pobūdžio veiksmus, viename sostinės mikrorajone, pavyko užfiksuoti narkotinių medžiagų platinimą „ne iš rankų į rankas“, bet naudojant specialiai tam tikslui parinktą transporto priemonę. Pirmo etapo metu policijos pareigūnai sulaikė asmenį, kuris įsigijo didelį kiekį – apie 2 kg narkotinės medžiagos – kanapių. Atlikus kratą jo naudojamame garaže, buvo rastos įgytos kanapės, daugiau kaip pora šimtų gramų džiovintų grybų, turinčių psilocibino, ir keli šimtai gramų tablečių, savo sudėtyje, kaip manoma, turinčių psichotropinės medžiagos – MDMA. Kokios konkrečios psichotropinės ar narkotinės medžiagos buvo paimtos, nustatys Kriminalistinių tyrimų specialistai, atlikę objektų tyrimus. Kartu su šiuo asmeniu buvo sulaikytas dar vienas asmuo, kuriam buvo išplatintas nedidelis kiekis narkotinių medžiagų.

Kitą dieną policijos pareigūnai sulaikė dar du asmenis. Jie buvo užklupti netikėtai, todėl sulaikomiems asmenims nepavyko atsikratyti narkotinių medžiagų. Sulaikytų asmenų naudojamose patalpose, nuomojamuose butuose buvo rasta ir paimta apie 20 kg narkotinės medžiagos ‒ kanapių ir jų dalių, apie 1 kg narkotinės medžiagos ‒ kokaino ir psichotropinės medžiagos ‒ LSD lapeliai („markutės“). Pastaroji medžiaga yra ypač pavojinga, galinti sukelti haliucinacijas ir po pusmečio nuo jos vartojimo. Kratos metu sulaikytajam neatrakinus seifo, policijos pareigūnams į pagalbą teko pasitelkti ugniagesių gelbėtojus ‒ jie išlaužė bute buvusį seifą, kuriame buvo psichotropinių medžiagų.

Sulaikytiems įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d., dviems iš jų paskirta kardomoji priemonė ‒ suėmimas.

Išimtų narkotinių medžiagų vertė gatvės prekyboje siekia daugiau nei 300 000 eurų. Už nurodytas nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 10 iki 15 metų. Manoma, kad sulaikomų asmenų gali būti ir daugiau.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.