Dar vienas smūgis Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai

0
233

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, jog miesto autobusų stoties atnaujinimo projektas gali būti tęsiamas.
Teismas iš esmės tik patvirtino Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinės teisėjų kolegijos spalio mėnesio nutarimą, kad dar 1996 metais nustatyta tvarka, kuri stabdė įvairius senamiesčio rekonstrukcijos darbus, yra negaliojanti.

Būtent remdamasi šiuo režimu Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija Trakų mieste stabdė kone visus svarbiausių miesto objektų rekonstrukcijos darbus, pvz., Trakų autobusų stoties, Trakų gimnazijos sporto salės rekonstrukcijų projektus.

Į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą kreipėsi Seimo nariai Jonas Liesys, Arūnas Gelūnas, Remigijus Žemaitaitis ir Juozas Baublys. Jie prašė ištirti, ar Trakų senamiesčio tvarkymo ir naudojimo režimas yra teisėtas. Teismas konstatavo, kad šis dokumentas nebuvo paskelbtas taip, kaip yra nustatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose, todėl dokumentas nėra galiojantis. Taigi, aiškėja, jog net  22-ejus metus įvairūs rajono bendruomenei reikalingi projektai Trakų rajone buvo stabdomi, vadovaujantis negaliojančiu teisės aktu.