Dėl dujų atakos kalti du keturiolikmečiai

0
260

Praėjusį ketvirtadienį, apie 11-tą val. Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Šalčininkuose, Mokyklos g., Jano Sniadeckio gimnazijos 2-ame aukšte pripurkšta neaiškios kilmės dujų, jaučiamas aitrus kvapas. Apie 700 mokinių evakuoti į lauką dėl patalpų ore esančių galimai sveikatai pavojingų cheminių medžiagų. Į įvykio vietą buvo iškviestos specialiosios tarnybos. 7 moksleiviai dėl apsinuodijimo dujomis išvežti į ligoninę.
Atlikus tyrimo veiksmus, nustatyta, kad pipirinį dujų balionėlį į mokyklą atsinešė keturiolikmetis J. Sniadeckio gimnazijos moksleivis ir kartu su kitu bendraamžiu moksleiviu papurškė 2-ojo aukšto tualete. Įžūliais veiksmais, iš chuliganiškų paskatų, demonstruodami nepagarbą mokyklos bendruomenei buvo sutrikdyta visuomenės rimtis ir tvarka. Viešoji tvarka – tai įstatymo saugoma vertybė, moralės ir pagarbos vieni kitiems principais pagrįstos bendrosios viešo elgesio taisyklės. Papildomi objektai – žmogaus sveikata, laisvė, garbė, orumas, nuosavybė.
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariate dėl įvykio atliekami tyrimo veiksmai. Pagal nustatytas pirmines faktines aplinkybes, šioje veikoje yra nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. (Viešosios tvarkos pažeidimas), požymiai.
Visa informacija, susijusi su šiuo įvykiu, bus perduota Valstybinei vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai bei Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui spręsti klausimą dėl nepilnamečio elgesio ir tėvų (įtėvių, globėjų) patraukimo atsakomybėn dėl galimo tėvų valdžios nepanaudojimo.
Taip pat buvo sutrikdytas ir gimnazijos darbas, iškviestos spec. tarnybos, į Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninę pristatyti moksleiviai su apsinuodijimo požymiais ‒ dėl šio įvykio atsiradusi tiek turtinė, tiek neturtinė žala turės būti atlyginta atsakingų asmenų, t. y. tėvų ar rūpintojų (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.276 str.).

 

Vilniaus apskr.. VPK informacija