Dėl galimai neteisėto atliekų tvarkymo surengė jungtinę operaciją

0
183

Šiandien Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcija kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyba, Valstybine darbo inspekcija ir Valstybine mokesčių inspekcija sostinės Sandėlių gatvėje atliko patikrinimą.

Atvykę aplinkosaugos pareigūnai nustatė, kad atliekos buvo galimai neteisėtai surenkamos ir tvarkomos. 

Patikrinimo metu Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė du asmenis, kaip įtariama, dirbančius nelegaliai. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinis skyrius dėl minimų atvejų atliks tyrimus.

Į Jungtinį operacijų centrą Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi vasario 22  d., atlikdamas tyrimą dėl neteisėto sąvartyno Vilniuje Sandėlių gatvėje, – po to, kai vasario 21 d. Vilniaus aplinkosaugininkai, tikrindami informaciją apie nelegaliai tvarkomas atliekas, surengė pasalą. Dronu buvo nufilmuota, kaip sunkiasvorė transporto priemonė atgabena ir išpila mišrias statybines atliekas. Pareigūnai sustabdė atliekas išvertusį automobilį ir pradėjo tyrimą dėl aplinkos užteršimo didesniu nei 5 kub. metrų atliekų kiekiu. Buvo nuspręsta paimti transporto priemonę, kuria padarytas administracinis nusižengimas. Sunkiasvorė transporto priemonė buvo nugabenta į laikinąją saugojimo aikštelę. Atliekas atvežusiam ir išpylusiam automobilio vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 

Aplinkosaugos pareigūnai kartu su jungtinėje operacijoje dalyvavusiomis institucijomis toliau tikrins informaciją, kad nustatytų visas aplinkybes.  

Aplinkos apsaugos departamento informacija