Tyrime dėl įtarto policijos pareigūnų netinkamo tarnybos pareigų atlikimo priimtas sprendimas

0
45

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų parodymus, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl įtarto policijos pareigūnų netinkamo tarnybos pareigų atlikimo (pagal Baudžiamojo kodekso 229 str. 1 d.). Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas siekiant nustatyti, ar sostinės policijos pareigūnai galėjo netinkamai reaguoti į š. m. balandžio mėnesį gautą iškvietimą dėl galimo smurto artimoje aplinkoje Vilniuje, Architektų gatvėje esančiame bute. Vėliau šiame bute buvo rasti moters ir vyro kūnai.

Sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą prokuroras priėmė konstatavęs, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Tyrimo duomenimis, į iškvietimą atvykę pareigūnai apie 20 minučių beldėsi ir skambino į buto duris, pranešinėjo, kad atvyko policija, įspėjo, jog gali būti išlaužtos buto durys, tačiau durų niekas neatidarė, bute buvo tyla, jokių šauksmų nebuvo. Atvykę policijos pareigūnai įvykio vietoje tiesiogiai negirdėjo, jog bute vyktų konfliktas, grumtynės ar asmuo prašytųsi pagalbos. Pareigūnai vadovavosi Policijos įstatymo nuostatomis, jog prievarta naudojama tik būtinais atvejais ir vadovaujantis jos panaudojimo proporcingumo principu.

Įvertinęs tyrimo metu gautus duomenis prokuroras konstatavo, kad įvykio vietoje buvę policijos pareigūnai pagal tuo metu buvusias aplinkybes negalėjo numatyti, kad bute esantiems asmenims yra kilęs realus pavojus jų gyvybei arba buvo galimai padaryta nusikalstama veika, t. y. nenustatyta pareigūnų veiksmuose nusikalstamo pasitikėjimo arba nusikalstamo nerūpestingumo, todėl baudžiamoji atsakomybė pareigūnų atžvilgiu negali būti taikoma.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga bus perduota Policijos departamentui ir Bendrajam pagalbos centrui, kad būtų sprendžiama dėl tarnybinio patikrinimo atlikimo ir atitinkamai įvertinti jų darbuotojų veiksmai dirbant su pranešimu apie galimą smurtą artimoje aplinkoje Vilniuje, Architektų gatvėje.

Prokuroro nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Prokuratūros informacija