Dėl galimos korupcijos sulaikyti du Šalčininkų kelio posto muitininkai

0
278

Tirdami stambius pastarojo meto cigarečių kontrabandos atvejus iš Baltarusijos, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai birželio 15 d. sulaikė du Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų kelio posto muitininkus.
Abu sulaikytieji įtariami dėl kontrabandos ir piktnaudžiavimo tarnyba (Baudžiamojo kodekso 199 str. 3 dalis, 228 str. 1 dalis).
Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu vienas iš minėtų sulaikytųjų suimtas mėnesiui, kitas – dešimčiai dienų. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.
Pastaruoju metu itin išaugus cigarečių kontrabandos gabenimo atvejams, Lietuvos muitinė aktyviomis prevencinėmis priemonėmis kovoja su kontrabanda ir galimais korupcijos atvejais tarp savo pareigūnų.
Prieš nepilną mėnesį, gegužės 20–21 dienomis, vykdant ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos iš Rusijos Kaliningrado srities, buvo sulaikyti du Kauno teritorinės muitinės darbuotojai, kuriems pareikšti įtarimai dėl kontrabandos ir piktnaudžiavimo tarnyba. Dar vienam Kauno teritorinės muitinės darbuotojui tą patį mėnesį skirtas specialiojo liudininko statusas.
Šiemet Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė apie 7,7 mln. pakelių cigarečių kontrabandos. Tai beveik toks pat kiekis cigarečių, kiek jų buvo sulaikyta pernai per visus metus (8, 2 mln. pakelių).

 

LR muitinės informacija