Dėl grubių pažeidimų sustabdyta mėsos gamybos cecho veikla Nemenčinėje

0
279

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Vilniaus departamento inspektoriai, dalyvaudami Finansinių nusikaltimų tarnybos pareigūnų organizuotame tyrime, dėl grubių higienos pažeidimų ir už papildomų veiklų, kurioms neturėjo reikiamų leidimų, vykdymą, sustabdė Vilniaus rajone, Nemenčinėje, veikusio mėsos gaminių cecho veiklą.

Pareigūnų atlikto neplaninio patikrinimo metu nustatyta, kad įmonė mėsos išpjaustymo ir smulkintos mėsos gamybą vykdė tam neturėdama leidimo. Pagaminta kiaulienos produkcija buvo be ženklinimo etikečių ir įsigijimo dokumentų, mėsos gaminiai laikyti neužtikrinus būtino temperatūrinio režimo. Be to, rastų įvairių mėsai marinuoti skirtų prieskonių tinkamumo terminas buvo pasibaigęs. Iš viso sunaikinti nurodyta 83 kg nesaugios produkcijos.

Įmonėje mėsos gaminiai buvo tvarkomi antisanitarinėmis sąlygomis, dėl neužbaigtų patalpų remonto darbų produktai nebuvo apsaugoti nuo galimos išorinės taršos. Maisto gamybos įranga ir inventorius buvo nešvarūs, laikomi netvarkingai. Dėl atjungto vandens tiekimo neveikė dalis plautuvių, trūko valymo ir dezinfekavimo priemonių.

 

VMVT informacija