Dėl neteisėto praturtėjimo kaltinami motina ir sūnus aiškinsis teismui

0
225

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir Vilniaus miesto apylinkės teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje motina ir sūnus kaltinami neteisėtu praturtėjimu. Įtariama, kad abu asmenys neteisėtu būdu galėjo įgyti beveik 1 mln. eurų pajamų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai.

Tyrimo duomenimis, vyriškio neteisėtai gautų pajamų suma gali viršyti 516 tūkst. eurų, už kuriuos jis, įtariama, per 8 metus įsigijo 2 erdvius gyvenamuosius butus Vilniaus mieste. Be to, asmuo savo artimiesiems pirko automobilius bei nekilnojamąjį turtą.

Tyrėjams įtarimų sukėlė ir tai, kad vilnietis nuolat į savo asmenines banko sąskaitas įnešdavo nemažas sumas pinigų, kurių dalį vėl tuoj pat išgrynindavo.

Ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų dėmesio sulaukė ir kaltinamojo motina, kuri per tą patį laikotarpį irgi įsigijo ne vieną nekilnojamojo turto objektą. Tyrėjai nustatė, kad moteris įsigijo žemės sklypą su statiniais itin prabangioje sostinės vietoje, pirko bei pardavė kitą nekilnojamąjį turtą. Suskaičiuota, kad moters įsigyto turto vertė nesutampa su jos pajamomis. Manoma, kad kaltinamoji nekilnojamajam turtui įsigyti panaudojo galimai neteisėtai įgytas lėšas, kurių suma siekia beveik 470 tūkst. eurų.

Šiuo metu kaltinamiesiems apribota teisė naudotis nekilnojamuoju turtu bei sklypu su statiniais jame.

Už neteisėtą praturtėjimą, kai nuosavybės teise įgytas didesnis nei 500 MGL vertės turtas, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų bei turto konfiskavimu.

 

Prokuratūros informacija