Dėmesys Eišiškių bendruomenei

0
185

S. Rapolionio gimnazijos „Vilties“ skyriaus pastatas šiuo metu virtęs didele statybviete – sparčiai vyksta darbai, kurie buvusią švietimo įstaigą pavers bendruomenės ir verslo centru.

Pagal Šalčininkų rajono savivaldybės realizuojamą projektą buvusios mokyklos patalpose įsikurs ne tik bendruomenės centras, vaikų ir suaugusiųjų bibliotekos, renginių ir konferencijų salės, bet ir patalpos vietos verslininkams. Vietos užteks visiems, nes kartu planuojamos erdvės senjorų ir jaunimo susitikimams, muziejui, ekspozicijoms ir parodoms. Svarbu, kad naujose salėse vietos bendruomenė galės inicijuoti ir organizuoti koncertus, šventes, muges, susitikimus ir kitus renginius. Projekto įgyvendinimo metu bus įsigyta jų organizavimui būtina įranga.

                                    

Eišiškių verslo bendruomenei šis projektas ne ką mažiau svarbus, nes skatins ne tik bendruomeniškumą ir aktyvumą, bet ir prisidės prie užimtumo ir verslumo skatinimo. Dalis pirmojo aukšto patalpų numatyta kaip galimybė plėtoti verslą arba susikurti darbo vietą sau. Specialistų teigimu, čia numatytos verslo sektoriui nuomojamos 8 – 9 patalpos.

Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė pažymi, jog Eišiškių miestas yra išskirtinis dėl mažų ir smulkių verslų kūrimosi.

– Eišiškėse žmonės steigia darbo vietą ne tik sau, tačiau ieško savo mažojo verslo plėtros galimybių. Prasidėjus bendruomenės centro remonto darbams, gavome nemažai gyventojų klausimų dėl galimybių nuomotis patalpas, tai rodo, jog paklausa tikrai yra. Gyventojai yra aktyvūs ir verslūs, galima sakyti, kad smulkus verslas – tai eišiškiečių gyvenimo būdas. Paprastai sąlygas diktuoja stambus verslas, o Eišiškėse varomoji jėga yra smulkūs verslininkai, – sako pašnekovė.

Nuomininkai ras šviesias ir erdves komercijai skirtas patalpas, kurias galės įrengti ir apipavidalinti pagal poreikį.

                                     

Šiuo metu statybininkai pradeda sienų ir lubų dažymo darbus, įrengiamas liftas, įrengti grindų pasluoksniai, sanitariniuose mazguose klijuojamos plytelės, renginių ir konferencijų salėse rekonstruojamos arba statomos scenos, perplanuotos buvusios valgyklos patalpos, įrengiamas atskiras įėjimas būsimos maitinimo įstaigos lankytojams, remontuojamos arba įrengiamos inžinerinės sistemos. Be to, bus tvarkoma ir pastato aplinka. Prie pagrindinio įėjimo ves naujas pėsčiųjų takas, vidiniame kieme iš dalies įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje numatytos vietos 2 autobusams ir 40 automobilių. Iš viso pastate remontuojamas daugiau negu 3000 kv. m plotas.

Įgyvendinamas Šalčininkų rajono savivaldybės projektas leis atgaivinti apie dešimtmetį tuštėjusios mokyklos patalpas, suteks joms naują gyvenimą ir atvers galimybes naujoms darbo vietoms kurtis.

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija