Du jaunuoliai ketino parduoti cigaretes pareigūnams

0
218

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo du jaunuoliai, neteisėtai laikę ir realizavę akcizais apmokestinamas prekes, bei dvi moterys už vertimąsi prostitucija.
Rugsėjo 18-19 d. pareigūnai, socialiniame tinkle aptikę skelbimus apie nelegaliai parduodamas kaitinamojo tabako cigaretes „Heet“, organizavo patikrinimą. Pas aštuoniolikmetį jaunuolį (gimusį 2001 m.) rasta ir paimta 49 pakeliai kaitinamojo tabako cigarečių „Heets“, o pas dvidešimt vienerių metų jaunuolį (gimusį 1999 m.) ‒ 60 pakelių tokių pat cigarečių. Pastarasis, sužinojęs, kad ketino parduoti cigaretes pareigūnams, išmetė jas ir bandė sprukti, o sulaikytas ‒ atsisakė prisistatyti, nevykdė kitų teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų.
Jaunuoliams pradėtos administracinės teisenos dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją), laikymą, gabenimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką pradėtos (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 3 d.). Už šį pažeidimą gresia bauda nuo keturių šimtų iki vieno tūkstančio devynių šimtų eurų. Dvidešimt vienerių metų jaunuoliui teks atsakyti ir už pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymą (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 506 str. 4 d.), jam gresia bauda nuo devyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.


Taip pat pareigūnams įkliuvo ir dvi moterys, savo paslaugas reklamuojančios internete. Keturiasdešimt dvejų ir dvidešimt aštuonerių metų moterys už vertimąsi prostitucija patrauktos atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 487 str.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija