Du neteisėtai sieną perėję baltarusiai – areštinėje

0
188

Vakar po pietų VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos patruliai ties Varėnos rajono Dubičių kaimu, kelyje Dubičiai – Paąžuolė, pastebėjo du įtartinus asmenis. Nuo šios vietos iki sienos su Baltarusija – 5 kilometrai.

Vyrus pakalbinę pasieniečiai iškart atkreipė dėmesį, jog abu keliautojai nė žodžio nesupranta lietuviškai. Netrukus paaiškėjo, kad jie – Baltarusijos piliečiai, 26 ir 31 metų. Tik vienas iš sulaikytųjų turėjo pasą, kuriame, kaip įprasta tokiais atvejais, nebuvo Šengeno vizos, suteikiančios teisę užsieniečiui teisėtai atvykti ir būti bendrijos erdvėje.

A. Barausko užkardos pasieniečiai, patikrinę prieigas prie abiejų valstybių sienos linijos, ant kontrolinės pėdsakų juostos aptiko dviejų asmenų avalynės įspaudus. Jie vedė į Lietuvos teritoriją. Į pagalbą pasitelktas VSAT kinologas su tarnybiniu vokiečių aviganiu Variu paieškos grupę nuvedė nuo valstybės sienos iki vietos, kur buvo sulaikyti abu pažeidėjai.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą baltarusiams gresia bauda arba  laisvės atėmimas iki dvejų metų. Jie dviem paroms uždaryti į areštinę. Vėliau bus kreipiamasi į teismą ir prašoma abu užsieniečius suimti.

Beje, balandį nebuvo sulaikytas nė vienas neteisėtas migrantas: tiek neteisėtai perėjęs Lietuvos saugomą ES išorės sieną, tiek šalies viduje.

Tokia situacija susiklostė ir dėl laikinai atnaujintos vidaus ES sienos kontrolės, ir karantino įvedimo, kurio metu balandį užsieniečiams galiojo draudimas atvykti į Lietuvą (su kai kuriomis išimtimis).

Lyginant 2020 m. sausio – balandžio laikotarpį su analogišku 2019 m. laikotarpiu VSAT stebi akivaizdų neteisėtos migracijos srautų sumažėjimą. Neteisėtai perėjusių valstybės sieną asmenų skaičius sumažėjo 61,5 proc. (nuo 13 iki 5 asmenų), o sulaikytų šalies viduje (be viršijusiųjų leistiną buvimo šalyje laiką) užsieniečių sumažėjo net 85,7 proc. (nuo 42 iki 6 asmenų).

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.