Du vilniečiai stos prieš teismą dėl beveik 80 tūkst. eurų vertės kontrabandos gabenimo

0
267

Šiaulių apygardos prokuratūra teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje du Vilniaus miesto gyventojai yra kaltinami neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis. R. G. ir E. J. bus teisiami dėl gabentų kontrabandinių cigarečių, kurių vertė viršija daugiau nei 250 MGL.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos tyrėjai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Žydrūnas Kungys.

Tyrimo duomenimis, šių metų liepos mėnesį buvo gauta informacija dėl įtariamo neteisėto nelegalių cigarečių gabenimo Akmenės rajone. Pasienio pareigūnai, atvykę į Akmenės geležinkelio stotį, sulaikė du – 35 ir 36 metų – vyrus, kurie iš geležinkelio sąstato vagono buvo išsikrovę juodos spalvos ryšulius su, įtariama, kontrabanda bei juos nešė.

Bylos duomenimis, iš viso rasta ir paimta 15 ryšulių, kuriuose buvo beveik 22,5 tūkst. įvairių rūšių pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais. Šios kontrabandos vertė rinkoje siekia daugiau nei 78 tūkst. eurų.

Savo kaltę visiškai pripažino tik vienas kaltinamasis.

Baudžiamasis kodeksas tiems, kas pažeisdami nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato baudą arba laisvės atėmimą iki 8 metų. Byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Prokuratūros informacija