Dvi moteris ir mergaitę sostinėje užpuolęs nusikaltėlis vėl laukia teismo

0
49

Lapkričio pabaigoje sostinėje grasinęs nužudyti mergaitę, o sausio pradžioje dvi moteris užpuolęs 31 metų vyras šiuo metu yra suimtas ir laukia teismo nuosprendžio. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje R. K. kaltinimas grasinimu nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, pasikėsinimu išžaginti bei viešosios tvarkos pažeidimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų lapkričio 24 d. vakare netoli sostinės Žvėryno tilto R. K. užpuolė iš treniruotės namo einančią mažametę mergaitę ir grasino ją nužudyti. Užpuolikas mergaitę paleido, kai pro šalį einantis vyras pasiteiravo, ką jie čia veikiantys. Fizinių sužalojimų mažametė nepatyrė, tačiau buvo labai išgąsdinta.

Po kelių dienų R. K. buvo sulaikytas. Pareiškus įtarimus ir jį apklausus, R. K. buvo skirta kardomoji priemonė – įpareigojimas periodiškai registruotis policijoje.

Š. m. sausio 2-sios vakarą jis Vilniaus Konstitucijos prospekte užpuolė moterį ir pasikėsino ją išžaginti. Moteris aktyviai priešinosi ir jai pavyko išsilaisvinti iš užpuoliko gniaužtų.

Š. m. sausio 3 d. sostinės Žemaitės g. R. K., sutrikdydamas visuomenės rimtį ir tvarką, be jokios priežasties pasivijo kitą moterį, ją užpuolė ir pargriovė, taip sukeldamas nukentėjusiajai fizinį skausmą ir išgąstį.

Jau kitą dieną R. K. buvo sulaikytas, Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino prokuroro prašymą ir skyrė jam griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams.

Anksčiau jau teistas R. K. prisipažino padaręs jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas. Jo atsakomybę sunkina tai, kad mergaitę ir moteris jis užpuolė būdamas stipriai apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Griežčiausia R. K. gresianti bausmė už pasikėsinimą išžaginti – tai laisvės atėmimas iki 7 metų. Baudžiamasis kodeksas už grasinimą nužudyti numato griežčiausią 2 metų laisvės atėmimo bausmę, tokia pati griežčiausia bausmė numatyta ir už viešosios tvarkos pažeidimą.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Prokuratūros informacija