Dviem jauniems šalčininkiečiams nepasisekė – iš Baltarusijos „atkeliavusius“ rūkalų paketus pirmieji aptiko Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai

0
12

Ankstyvą trečiadienio pavakarę Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai, patruliavę miškingose Šalčininkų rajono Girdžiūnų kaimo apylinkėse, pastebėjo du įtarimą sukėlusius vyrus. Šiedu prisistatė Lietuvos piliečiais ir pateikė tai patvirtinančius asmens dokumentus. Apžiūrėdami vietovę ir pasitelkę kinologą su tarnybiniu šunimi, VSAT pareigūnai maždaug 200 metrų atstumu nuo valstybės sienos aptiko 18 juodos ir baltos spalvos ryšulių, išmėtytų 20 metrų spinduliu.

Tęsdami vietovės apžiūrą, pasieniečiai apie 500 metrų atstumu į Lietuvos Respublikos gilumą rado dar 10 juodos ir baltos spalvos ryšulių.

Ryšuliuose rasta 3 100 pakelių cigarečių „Minsk SuperSlims“ ir 8 100 pakelių  cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai įstatymas numato baudą arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Pasieniečiai sulaikė baltarusiškų cigarečių susirinkti atėjusius 27 ir 31 metų Šalčininkų rajono gyventojus ir uždarė juos iki 48 val. į areštinę. Įtariamiesiems skyrus kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti, jie iš areštinės buvo paleisti.

Cigaretės laikinai saugomos Gintaro Žagunio pasienio užkardoje.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

VSAT informacija