Dviračiu atvažiavęs užsienietis tūkstančius eurų buvo prisiklijavęs prie kojų

0
164

Neįprastas kontrabandos atvejis Šalčininkų kelio poste: čia Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai praėjusią savaitę sulaikė nelegalią 40 tūkst. eurų siuntą. Iš Baltarusijos dvirate transporto priemone Lietuvą atvykęs Kirgizijos pilietis pinigus slėpė po kelnėmis, prisiklijavęs prie kojų.

Kirgizas muitinės pareigūnų dėmesį atkreipė keistu elgesiu. Vyriškis buvo akivaizdžiai susijaudinęs ir neramus, nors teigė nieko draudžiamo negabenantis.

Detaliai patikrinus minėtą asmenį, paaiškėjo, kad po viršutiniais drabužiais (kelnėmis) prie blauzdų jis buvo prisiklijavęs paketus su grynaisiais pinigais. Iš viso rasta 40 tūkst. eurų. Pažeidėjas prisipažino slapta gabenęs pinigus ir teigė juos vežęsis į Lietuvą, nes ketino pirkti krovininį vilkiką.

Pareigūnai neteisėtai, kontrabandos būdu, vežtus pinigus sulaikė, pažeidėjas po apklausos buvo paleistas. Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Sausio 2 d. Kirgizijos piliečiui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Iš viso pernai (2022 m.) MKT pareigūnai pradėjo 25 ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Jų metu sulaikyta įvairios valiutos (daugiausia eurų ir JAV dolerių), kurios vertė – daugiau nei 578 tūkst. eurų. 

Primename, kad asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvos Respubliką ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvos Respubliką.

Pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privalu be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

LR muitinės informacija