Dviračių ir paspirtukų saugyklos keturiose sostinės seniūnijose

0
200

Dviračių transporto priemonių neturintiems kur palikti sostinės gyventojams Lazdynuose, Fabijoniškėse, Viršuliškėse ir Žirmūnuose bus įrengta 18 saugojimo vietų. Pirmojo etapo metu vilniečiai naujo dizaino saugykloms pasiūlė daugiau kaip 200 vietų, balsavimui atrinkta beveik 40.

Iki rugpjūčio 16 d. antrajame etape gyventojai, deklaravusieji gyvenamąją vietą šiose keturiose seniūnijose, kviečiami balsuoti už jiems tinkamiausią vietą dviračių ir paspirtukų laikymui šalia savo namų. Kiekvienoje seniūnijoje rinktis bus galima iš trijų skirtingų vietų.

Automatiškai rakinamose ir visą parą prieinamose saugyklose gyventojai, nepriklausomai nuo metų laiko, galės saugoti iki 16 dviračių ir 2 paspirtukų. Stumdomi vartai bus atidaromi ir uždaromi vienu „Vilniečio kortelės“ prisilietimu, dviračiai ar paspirtukai saugyklų viduje bus rakinami nuosava spyna. Saugyklose bus elektra, todėl turintieji elektrinius paspirtukus ar dviračius čia juos galės ir pasikrauti. Šalia saugojimo stotelių bus įrengtos kameros, kad turtas būtų apsaugotas nuo ilgapirščių.

„Dviračiai yra sparčiausiai auganti transporto rūšis sostinėje. Dviračių kultūrai toliau stiprėti reikia ne tik takų tinklo, bet ir patogesnių galimybių dviračius ar paspirtukus laikyti šalia namų. Todėl startuojame su dviračių saugyklų  projektu, teliko išrinkti tinkamiausias saugykloms vietas“, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Siekiant, kad siūloma vieta atitiktų kriterijus ir būtų perduota balsavimui, kai kurie pirmajame etape gyventojų pasiūlyti adresai pakoreguoti (kelių šimtų metrų spinduliu).

Iš saugykloms pasiūlytų beveik 250 galimų vietų pagal nustatytus kriterijus atrinktos 38. Pagrindinė siūlomos vietos atmetimo priežastis – jau suformuotas žemės sklypas. Atrenkant vietas rūpintasi, kad jos būtų pasiekiamos kuo didesniam gyventojų ratui, vertinta galimybė pajungti elektrą, patekti į saugyklą iš pėsčiųjų ar dviračių tako. Taip pat saugyklos turės būti neintensyvaus eismo gatvėse ar kiemuose, neturės trukdyti automobilių vairuotojų matomumui ir neatsiras vietose, kur jau suplanuotas želdinimas.

Vilniaus m. savivaldybės informacija