Džiaugiasi tuo, kuo nederėtų

0
228

Vilniaus rajone pagrindinis, t.y., pogrindinis alkoholis liejasi upėmis, o rūkalų parduotuvėse beveik iš viso niekas neperka.

Vien per savaitę pasieniečiai ir muitinės kriminalinė tarnyba paskelbė mažiausiai keturis pranešimus apie kontrabandines cigaretes. Iš Baltarusijos vyrai neša ant pečių, plukdo upėmis, veža net sunkvežimiais. Paskutiniame pranešime minimas kiekis – apie 10 tūkst. pakelių. Bet šį kartą ne apie kiekius, o apie kainas. Baltarusiškos Vilniaus rajone kainuoja iki 1,8 Eur. Pigiausios – 1,5 Eur, t.y., perpus pigiau nei lietuviškos parduotuvėse, kurių beveik niekas neperka.

Dar įspūdingiau atrodo alkoholio pardavimai. Nors ribojimai prekyba jau tokie, kad teko į reikalą įsikišti net Tarptautiniam valiutos fondui, kuris nustatė, kad labai griežtai dėl to Lietuvoje, tačiau tikri rezultatai abejotini arba net blogesni nei galima buvo tikėtis. Geria liaudis kaip ir anksčiau arba net labiau.

“Eik, tu… Jokių problemų. Taškų savininkai pajuto papildomą uždarbį ir tapo kelis kartus aktyvesni. Daugiau užsiperka, didina pasiūlą. Tik pirk. Aišku, bet kam neparduos, bet pasiklausk vietinio ir laisvai apsipirksi. Rizikuoja žmonės… Ir užsideda irgi nedaug. Man, pavyzdžiui, viską parduoda su pusės euro antkainiu. Jei būtų kitaip, vėl galima prisitaikyti ir nieko pas juos nebepirkti. Bet kai reikia, galima ir brangiau sumokėti“, – dėstė pašnekintas Vilniaus rajono gyventojas, kuris nė nebandė slėpti, jog aktyviai dalyvauja vadinamajame šešėlyje.

Vilniaus krašto alkoholio perpardavėjai dažniausiai atsargas papildo Lenkijoje bei Latvijoje, tačiau uždirba ir iš lietuviškų prekių. Kaimyninėse šalyse Lietuvos gamintojai prekiauja savo produkcija netgi pigiau nei gimtinėje.