Džiugus atsisveikinimas

0
255

Šiandien baigiasi Popiežiaus Pranciškaus vizitas Baltijos šalyse: nė kiek nemažiau dėmesio nei Lietuvos žiniasklaida šiam istoriniam įvykiui skyrė ir mūsų kaimynės – Lenkija bei Baltarusija.

Apie tai, kad į Vilnių atvyko keli tūkstančiai lenkų pranešta jau pačią pirmąją aukšto svečio viešnagės dieną. Tačiau aiškėja, jog nė kiek nemažiau piligrimų atvyko ir iš Rytų.

Atsiliepimai kaimyninių šalių žiniasklaidoje apie šį neeilinį įvykį – tik patys šilčiausi. Publikacijų gausa verčia manyti, jog mes patys nelabai supratome, kas nutiko Lietuvoje, Latvijoje ir dar šiuo metu vyksta Estijoje.

Bene labiausiai nustebino baltarusiai. Pastarieji parengė, iš tiesų, gausybę straipsnių, pateikė pačių įdomiausių faktų ir vis drąsiau kalbėjo apie tai, kad Popiežius turėtų aplankyti ir jų šalį.

Baltarusijos žurnalistai rašė:  jog jų šalies pasienio postai su Lietuva yra pasirengę praleisti gerokai didesnius srautus keliaujančiųjų; kad baltarusiai kelionei į Lietuvą nesirinko viešojo transporto; kad didžioji dalis vyko į Kauną, o ne į Vilnių; kad Vilniuje buvo galima rasti daug pasiūlymų nakvynei, o Kaune booking.com siūlė vos vieną kitą vietą, nes tiek teliko. Bene didžiausias akcentas buvo skiriamas tam, jog tai unikali proga išvysti pontifiką, nes jo pirmtakas Jonas Paulius II Lietuvoje viešėjo lygiai prieš 25-erius metus, praslinkus vos kelioms dienoms po sovietinės armijos išvedimo.

Baltarusijos žiniasklaidoje pasirodžiusių straipsnių, skirtų Popiežiaus Pranciškaus vizitui, antraščių atspindžiai: „Negaliu patikėti. Į Vilnių atskrido Popiežius“; „Meldėmės skirtingomis kalbomis, bet visi kartu“; „Laukiau visa širdimi“…