Dzūkai skundžiasi labiausiai, o prikuls gal net daugiau nei kitur Europoje

0
258

Nuo Vilniaus iki Prahos javų laukai – skirtingi. Tačiau bene geriausiai atrodo sausros nualintoje Lietuvoje. Ypač blogai, tikriausiai, bus čekams ūkininkams – kai kurie jų plotai tarsi kelininkų sunkiąja technika suvažinėti.

Praėjusią vasarą derlius Lenkijoje ir Čekijoje buvo kur kas įspūdingesnis. Gi lietuviai dejavo, jog dėl liūčių patyrė didžiulių nuostolių ir reikalavo kompensacijų. Tas pats – ir šiemet. Tik dabar kompensacijų prašoma dėl to, kad mažai lyja.

Pernykštis „byrėjimas“ iš hektaro daugelyje Lietuvos laukų buvo tik vos vos prastesnis už rekordinį užpernykštį, kai vietomis iki 10 t ir daugiau prikulta.

Bene labiausiai Dzūkijos javų laukai nužvelgiami pakelėse nuo Vilniaus iki Lazdijų – tokio ryškaus pagerėjimo nebuvo nei pernai, nei užpernai. Duonelė šiais metais, iš pažiūros, bręsta gerokai geriau nei Lenkijoje ar Čekijoje, kur kaip ir pas mus nieko daugiau niekas beveik ir nebeaugina. Tiesa, Lenkijos pusėje netoli mūsų ir pačioje Lietuvoje jau galima pamatyti pieno ūkių.

Ūkininkavimo tendencijos beveik aiškios visoje Europoje – tik javai. Net braškių, kurių būdavo gausu pakelėse tiek Lenkijoje, tiek Čekijoje, jau beveik nebepamatysi…