Dalį Vilniaus regione surenkamų atliekų, kurias iki šiol rūšiuodavo „Ecoservice“, perims ir sutvarkys biologinio apdorojimo (MBA) operatorius „Energesman“

0
30

Bendrovės susitarė, kad dėl gaisro į šią gamyklą laikinai bus nukreipiamos gamybinės ir kapinių atliekos – tai sudarys apie 220 tonų atliekų per mėnesį. Dėl išaugusių atliekų srautų Vilniaus mechaninio ir biologinio apdorojimo gamykla pailgino darbo laiką – dirbs šeštadieniais ir per Žolinę, kad visos atliekos būtų išrūšiuotos ir tinkamai sutvarkytos.

Vilniaus mechaninio ir biologinio apdorojimo gamykla tvarko mišrias buitines atliekas iš aštuonių Vilniaus regiono savivaldybių – išrūšiuoja perdirbimui tinkamas antrines žaliavas, tokias kaip stiklas, plastikai, popierius, metalai, taip pat iš atliekų ruošia kietąjį atgautąjį kurą. Gamykla įsikūrusi toje pačioje teritorijoje netoli Gariūnų, kur veikia „Ecoservice“ bei Vilniaus atliekų deginimo kogeneracinė jėgainė.   

Atliekos bus tvarkomos tol, kol „Ecoservice“ atstatys sudegusias rūšiavimo linijas ar suras kitus sprendimus, kaip toliau vykdyti prisiimtus įsipareigojimus tvarkyti surenkamas atliekas.