Egzotiška Albanija: kodėl aplankyti verta dar šiemet

0
313

Praėję metai šalies turizmo sektoriui, Jungtinių Tautų Plėtros programos atlikto tyrimo duomenimis, buvo rekordiniai: vien sausio–rugsėjo mėnesiais šalį aplankė per 6 mln. keliautojų. Kelionėms į Albaniją nenumaldomai populiarėjant, kelionių ekspertai pataria prie Adrijos jūros įsikūrusią valstybę aplankyti būtent dabar, kai šalis vis daugiau investuoja į turizmą, o lankytinos vietos – vis dar neatrastos ir nepabodusios, rašoma „Itaka“ pranešime žiniasklaidai.

Ilgą laiką buvusi uždara, Albanija pagaliau plačiai atveria vartus

Pagalvojus apie atostogų kryptis, Albanija greičiausiai nėra ta šalis, kuri pirma ateitų į galvą. Taip yra dėl to, kad turistinių krypčių žemėlapyje šalis atsidūrė palyginti neseniai: iki pat XX a. pabaigos ji buvo sukaustyta griežto komunistinio režimo. Todėl pirmieji užsienio šalių turistai šią Balkanų valstybę atrasti pradėjo tik prieš maždaug 30 metų, nors kaimyninės Albanijos šalys pramoginiais tikslais buvo lankomos šimtmečiais.

Kelionių ekspertė Daiva Strumskienė atkreipia dėmesį, kad nepaisant buvusio uždarumo, pastarieji 30 metų šalies turizmo sektoriui buvo produktyvūs. „2022 m. Albanija tapo vienu karščiausių atostogų taškų, pritraukusiu daugiau nei 6,4 milijono keliautojų iš viso pasaulio“, – pasakoja D. Strumskienė.

Europa atranda tai, kas buvo nepasiekiama ir paslaptinga

Tai, kad šalis ilgai buvo uždara, turi įtakos ir žmonių žinioms apie Albaniją. Jos istoriniai ir geografiniai turtai yra tarsi apgaubti paslapties šydu, tad atvykus į šalį čia stebina viskas. Dėl unikalios Albanijos lokacijos, čia susiduria senovės Graikijos, Romos, Bizantijos ir Osmanų imperijų civilizacijos, tad šalyje sutinkama daug architektūros stilių bei kultūros akcentų.

Tikėtina, kad ieškodami būtent tokių, dar nematytų vaizdinių, šią pietryčių Europos valstybę atranda vis daugiau keliautojų iš vakarų Europos. Skaičiuojama, kad 2022 m. atvykusiųjų iš Ispanijos skaičius išaugo daugiau nei perpus – 57 proc. Keliautojų iš Nyderlandų padaugėjo 36 proc., o belgų – beveik ketvirtadaliu (23 proc.) daugiau.

Kelionių ekspertė D. Strumskienė pasakoja, kad savo atostogoms Albaniją renkasi ir vis daugiau lietuvių. „2022 m. iš Lietuvos į Albaniją organizavome 1 skrydį per savaitę – iš viso 18 skrydžių per sezoną. Tačiau dėl didžiulio susidomėjimo šia kryptimi šiemet planuojame net po 2 skrydžius per savaitę, arba 35 skrydžius iš viso, kad galėtume sutalpinti visus lietuvius, norinčius pamatyti šį neatrastą Balkanų perlą“, – pasakoja „Itaka“ atstovė.

Albanija keliautojus pasitinka rekordinėmis investicijomis

Savo šalies įspūdingumo potencialą puikiai suvokiantys albanai į turizmo sektorių žiūri rimtai ir keliautojus nori pasitikti su nauja ir kokybiška infrastruktūra. Dėl šios priežasties, 2019 m. į viešbučių infrastruktūros plėtrą buvo investuota rekordinė – 110 milijonų eurų – suma, ji buvo skirta 67 viešbučiams.

„Albanijos investicijos į turizmą – pats geriausias ženklas, kad šalį verta aplankyti būtent dabar. Ji dar tik kuria savo, kaip atostogų šalies, įvaizdį, dėl to gausiai į tai investuoja, keliautojams siekia palikti tik patį geriausią įspūdį. Negalima praleisti šio šanso, tad jei norite pajusti tikrą balkanišką svetingumą ir aukščiausią siekį išpildyti visus atostogų norus, visą tai rasite Albanijoje“, – pataria „Itaka“ kelionių ekspertė,

Albanijoje stengiasi ne tik turizmo sektorius, bet ir saulė

Nors šalies turizmo sektoriaus darbuotojai deda labai daug pastangų, kad keliautojų atostogos Albanijoje būtų įsimintinos, svarbu pabrėžti, kad atsakingai dirba ne tik jie. Skaičiuojama, kad saulė Albanijoje šviečia 300 dienų per metus – ji taip pat reikšmingai prisideda prie to, kad atostogos keliautojams būtų šiltos bei šviesios. 

Vidutinė oro temperatūra vasarą Albanijoje svyruoja tarp 24 ir 28 laipsnių šilumos. Esant tokiai temperatūrai, jūros vanduo sušyla iki 23–25 laipsnių. Be to, vasarą šalyje labai nedaug lietaus: statistiškai, 90 proc. visų kritulių iškrenta žiemą, tad albaniškos vasaros būna sausos. 

Kelionei pakanka tapatybės kortelės

Nors Albanija nėra Europos Sąjungos narė, keliaujant iš Lietuvos tai nesukels papildomų rūpesčių. Albanija pripažįsta Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę, galiojančią kelionėms, tad neteks gamintis paso skubos tvarka. Svarbu atkreipti dėmesį į tapatybės kortelės galiojimo laiką – ji turi galioti dar bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.