Eiliniai baltarusiai viešojoje erdvėje išsityčiojo iš Premjero Sauliaus Skvernelio pasiūlymo Astravo atominę, jau pastatytą šalia Vilniaus, perdaryti į dujinę

0
190

Lietuvos Ministras Pirmininkas nusprendė nebevirpinti tuščiai oro ir išplatino savo įsivaizdavimą, kaip turėtų atrodyti naujos branduolinės jėgainės rekonstrukcija. Baltarusijos žiniasklaida savo skaitytojams taip pat perdavė S. Skvernelio planą, jį nė kiek neiškraipant išvertusi į rusų kalbą. Vertimas – greičiausiai beveik tobulas, tačiau kad būtų teisingai suprastas, kaip paaiškėjo, dar reikės daug pastangų.

Akivaizdu, jog apie Prezidentę Dalią Grybauskaitę baltarusiai žino gerokai daugiau nei apie Premjerą: bet kokia proga kaimynai noriai šaiposi iš Lietuvos ir jos vadovės, o dauguma viešojoje erdvėje besireiškiančių baltarusių vis dar įsitikinę, jog jie juda sėkmingesniu keliu nei „litovcai“.

Prie viso to šią savaitę į rusų kalbą kaimynai pradėjo versti ir S. Skvernelio pavardę. Panašu, jog ir šis politikas tapo įtariamuoju, jog bando „išdurti“ didžią Baltarusiją.

Baltarusių įžvalgos dėl S. Skvernelio pasiūlymo, susijusio su Astravo atominės rekonstrukcija

Nereikėjo uždaryti Visagino atominės; radioaktyvios atliekos Ignalinos rajone kelia ne mažesnį pavojų; nenorime pirkti dujų iš suskystintų dujų terminalo “Independence”, nebent tai kainuotų pigiau nei iš Rusijos;  pasiruošę išpildyti kiekvieną lietuvišką kaprizą, jei už tai susimokėsite; nenorime NATO kareivinių šalia savo sienų; kodėl lietuviai savo Ignalinos atominės neperdarė į dujinę elektrinę.

O kai kurie baltarusiai S. Skvernelio plane perskaitė ir tai, kad Lietuva atsiskaitys su Rusija dėl sutarties neįvykdymo, už dyką pumpuos dujas į Astravą, ir pati iš ten pirks elektrą, kurios nesugebės suvartoti Baltarusija.