Elektrėnų savivaldybėje pasieniečiams įkliuvo du kontrabandines cigaretes ir alkoholinius gėrimus krovę kaišiadoriškiai

0
38

Vakar Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos apie galimai neteisėtą veiką, nuvyko į Elektrėnų savivaldybės Strošiūnų kaimą. Čia prie vieno ūkinio pastato pasieniečiai užklupo du vyrus. Jie į netoliese stovėjusį mikroautobusą „Ford Transit“ krovė žalios ir juodos spalvos maišus. Čia pat rastas ir lengvasis automobilis „BMW 318“.

Paaiškėjo, kad abu sulaikytieji yra Kaišiadorių gyventojai, 45 ir 51 metų.

Įvykio vietoje, automobiliuose ir ūkiniame pastate, VSAT pareigūnai aptiko daugiau kaip 50 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk“, „NZ“ ir „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis ir be jų. Taip pat rasta 30 dėžių vyno ,,Merlot”.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įvykio aplinkybes aiškinęsi minėto VSAT padalinio pareigūnai tą pačią dieną atliko kratas Kaišiadoryse esančiose gyvenamosiose patalpose, priklausančiose sulaikytiesiems. Patikrinti ir vyrams priklausantys pagalbiniai pastatai bei garažai.

Čia aptikta daugiau kaip 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių bei keli šimtai butelių įvairių rūšių ir stiprumo alkoholinių gėrimų, vyno bei degtinės.

Iš viso į pasieniečių rankas pateko 62 tūkst. 597 pakeliai cigarečių pakelių ir 597 buteliai alkoholinių gėrimų.

Už padarytą nusikalstamą veiką vyrams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Neteisėtai sandėliuotos akcizais apmokestinamos prekės ir abi transporto priemonės laikinai saugomos Pagėgių rinktinėje. Po apklausų kaišiadoriečiai paleisti. Vyrams skirtos kardomosios priemonės rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija