Elektromobiliai Lietuvoje įgauna pagreitį: atsirado ir kita kategorija – elektroeigiai (sunkvežimiai)

0
225

Elektroeigiai – kol kas tai daugiau sunkvežimio funkcijas atliekanti transporto priemonė. Šiuo metu šalyje šie automobiliai tik įvažiuoja į rinką, nors kitose Europos šalyse – jau kai kurie modeliai ir susidėvėję, ypač tie, kurie dirba Italijoje ir kitose kurortinėse vietovėse.

Elektromobilių skaičius Lietuvos keliuose perkopė 1200, o iki metų pabaigos visoje šalyje bus įrengta per 110 naujų įkrovimo stotelių.

Pirkėjų sąrašo viršuje – Norvegija, kurioje trečdalis vairuotojų renkasi elektra varomas transporto priemones.

Lietuvių dėmesį elektromobiliams rodo ir VĮ „Regitra“ duomenys. Vien per 2019 m. liepos – rugpjūčio mėnesius, šalyje užregistruota 80 elektromobilių, kurių bendras skaičius jau siekia 1229. Palyginimui, 2014 m. pabaigoje gatvėmis riedėjo tik 63 elektromobiliai.

Vertinant elektromobilių priežiūros infrastruktūrą, daugiausiai, virš 70, elektromobilių įkrovimo stotelių galima rasti Vilniuje, Kaune stotelių – apie 15. Artimiausiu metu Vilniuje planuojame įrengti 59 didelės galios įkrovimo stoteles, o dar 17-oje savivaldybių – 56 vidutinės ir didelės galios stoteles.

Svarbu paminėti ir tai, jog elektromobilį galima įkrauti ir namuose, darbe ar svečiuose – visose vietose, kuriose yra elektros lizdai. Tokiam krovimui reikalingas buitinis įkroviklis būna įtrauktas į elektromobilio komplektaciją.