Etikos sargai prašomi įvertinti Seimo nario J. Džiugelio reikalavimus Vilniaus rajono savivaldybei išasfaltuoti jo kelią

0
221

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti žiniasklaidoje paviešintus konservatoriaus Seimo nario J. Džiugelio reikalavimus išasfaltuoti į jo namus vedantį kelią. Šių metų spalio 27 d. TV laidoje parodytas reportažas, kuriame pateikta informacija apie Seimo nario Justo Džiugelio veiklą rūpinantis šešių kilometrų kelio, einančio į jo gyvenamuosius namus, asfaltavimu.

,,Yra akivaizdu, kad konservatoriaus Justo Džiugelio elgesys nesuderinamas su valstybės politikams taikomais skaidrumo, nešališkumo, sąžiningumo, nesavanaudiškumo, pavyzdingumo principais bei akivaizdžiai sukelia interesų konfliktą. Laidoje pateikiami tiek valstybės tarnautojų parodymai, tiek paties Seimo nario J. Džiugelio kalbos garso įrašai, tiek ir dokumentai, kurie liudija, jog Seimo narys agresyviai ir asmeniškai, daugelį kartų ir įvairiomis formomis reikalavo sutvarkyti jam pačiam svarbų kelią. Tuo tikslu dalyvavo tarybos posėdžiuose, kaip pasakoja valstybės tarnautojai, juos spaudė pasirašyti dokumentus, savivaldos lygmens valstybės tarnautojus po keletą kartų kvietėsi į Seimo rūmus tol, kol asfaltavimas buvo pradėtas vykdyti. Yra nesuvokiama, kaip toks elgesys gali vykti demokratinėje valstybėje, tačiau labai dėkoju drąsiems tarnautojams, kurie nepabūgo viso to atskleisti.“ – sako Seimo narė Agnė Širinskienė.