Europos Centrinis Bankas stabdo euro ir rublio santykio skelbimą

0
366

Atitinkamai šių valiutų tarpusavio kainos iki atskiro pranešimo nebeskelbs ir Lietuvos bankas.

Sprendimas priimtas, atsižvelgiant į tai, kad dėl susidariusios situacijos finansų rinkose Europos Centrinis Bankas (ECB) nebegali nustatyti objektyvaus rinkos euro ir Rusijos rublio santykio. Paskutinis ECB euro ir Rusijos rublio santykis paskelbtas 2022 m. kovo 1 d.: 117 rublių už 1 eurą.

Įmonėms, kurioms aktualus euro ir rublio santykis dėl Buhalterinės apskaitos įstatymo reikalavimų, rekomenduojama naudoti paskutinį paskelbtą Rusijos rublio ir euro santykį iki situacija taps aiškesnė ar bus pateiktos kitokios už apskaitos politiką atsakingų institucijų rekomendacijos. Buhalterinės apskaitos įstatymas taip pat numato teisę subjektams pasirinkti ir kituose visuotinai pripažintuose rinkos informacijos šaltiniuose paskelbtą rinkos euro ir užsienio valiutos santykį.

Manoma, jog šiandien oficialiai už vieną eurą jau teks mokėti po 122 rublius, jei jų iš viso bus prekyboje. Juodojoje rinkoje šiuo metu euras gali kainuoti 160 rublių ir daugiau.

Rusijos valiuta smarkiai atpigo paaiškėjus, kad Ukrainos kariuomenė sėkmingai priešinasi rusų invazijai, o Vakarų įvestos sankcijos gali visiškai paralyžiuoti Putino režimą.

Vakar paskelbtos Ukrainos gyventojų apklausos duomenimis, beveik 90 proc. ukrainiečių tiki, kad Rusija pralaimės šį karą. 80 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad yra pasirengę ginti nepriklausomybę su ginklu rankose. 2020 metais taip ketino pasielgti 59 proc. Ukrainos gyventojų.