Europos Taryba ragina neišduoti licencijos Astravo atominės elektrinės veiklai

0
329
DCIM100MEDIADJI_0611.JPG

Šiandien 47-ias Europos valstybes vienijanti Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Strasbūre priėmė Vilniui ir visai Lietuvai ypač svarbią rezoliuciją „Branduolinė sauga ir saugumas Europoje“.

Dokumente Baltarusijos vadovybė raginama neišduoti licencijos Astravo atominės elektrinės veiklai tol, kol nebus užtikrintas elektrinės saugumas įvykus žemės drebėjimui, nesustiprinta reaktorių apsauga nuo komercinio lėktuvo katastrofos, nesudaryti susitarimai dėl ekstremalių situacijų valdymo su kaimyninėmis šalimis, taip pat ir Lietuva, bei neįgyvendinti tarptautiniai branduolinės saugos reikalavimai.

Astravo AE problema – ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos problema, nes branduolinės avarijos atveju pasekmės bus juntamos visoje Europoje. Lietuvai didžiausią nerimą kelia tai, kad Astravo AE statybų darbai vyksta skubotai ir nepaisant kokybės standartų, tuo metu Baltarusija giriasi, kad ši elektrinė bus pigiausiai pastatyta branduolinė jėgainė pasaulyje.

Europos Taryboje patvirtinus rezoliuciją apie atominių elektrinių saugumą Lietuva turėdama visos tarptautinės bendruomenės užnugarį gali reikalauti, kad Astravo AE atitiktų griežčiausius tarptautinius saugumo standartus.