Įkliuvo pasieniečiams jau gerai žinomas jaunuolis, gabenęs beveik pusantro tūkstančio pakelių baltarusiškų rūkalų

0
19

Vakar vakare VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą Švenčionių rajone prie Milaukos kaimo, pastebėjo einantį su nešuliu ant pečių jaunuolį.

Įtartinas nešikas nedelsiant buvo sulaikytas. Pasirodo, tai pasieniečiams gerai žinomas 17-metis Ignalinos rajono gyventojas. Jo gabentame juodu polietilenu apvyniotame ryšulyje su pritvirtintomis petnešomis rasta 1 440 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Be to, jaunuolis neturėjo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento, kuris yra būtinas lankantis pasienio ruože.

Šiemet jį su įkalčiais Švenčionių užkardos pasieniečiai sulaiko jau antrą kartą. Anksčiau jaunuolis buvo sučiuptas Puškų, Tverečiaus, Adutiškio pasienio užkardų veikimo teritorijose.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką ignaliniečiui pradėta administracinė teisena. Kadangi tokį nusižengimą jis padarė ne pirmą kartą, jo laukia bauda nuo 5 760 iki 6 000 eurų, o už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą, padarytą pakartotinai, – bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Neteisėtai gabentos cigaretės laikinai saugomos Švenčionių pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija