Finansuos daugiabučių renovacijos administravimą

0
268

Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą.

Miesto taryba priėmė sprendimą daugiabučių administratoriams skirti 0,4 Eur (už bendrojo ploto kv. metrą) finansavimą už organizacinį būsto modernizacijos darbų vykdymą. Taip bus kompensuojama už susirinkimų su gyventojais organizavimą, kurie dažniausiai vyksta vakarais, pastato energinio naudingumo sertifikato, investicijų plano ir kitų reikalingų dokumentų parengimą. Finansavimas skiriamas iš karto po to, kai daugiabučio administratorius pateikia savivaldybei Būsto energijos taupymo agentūros patvirtinimą, kad daugiabučio paraiška įtraukta į einamaisiais metais finansuojamų atnaujinimo (modernizavimo) projektų sąrašą.

Nauja tvarka siekiama būsto administratoriams suteikti daugiau galimybių rodyti iniciatyvą ir gauti finansavimą už sėkmingai įgyvendintus projektus. Tikimasi, kad šis finansavimas paskatins bent 50 daugiabučių renovaciją ir taip pat prisidės prie verslo, statybų sektoriaus gaivinimo, nukentėjusio nuo COVID-19 epidemijos sukeltų padarinių.

Pagal šiuo metu galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus, daugiabučių atnaujinimo organizavimo darbai nėra kompensuojami iki valstybės paramos sutarties. Taigi, bendrojo naudojimo objektų valdytojai rizikuoja negauti valstybės paramos už modernizavimo projekto įgyvendinimo administravimą, patalpų savininkams sustabdžius modernizavimo procesą bet kuriame etape iki šios sutarties sudarymo.