Buvęs FNTT direktorius laukia teismo

0
22

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai prekyba poveikiu pareikšti buvusiam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriui K. J.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Tyrimo duomenimis, buvęs FNTT vadovas K. J., pasinaudodamas savo pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams, galimai savo naudai reikalavo duoti, susitarė priimti ir priėmė 2000 eurų kyšį, pažadėjęs paveikti FNTT pareigūnus, kad šie neteisėtai veikų vykdydami įgaliojimus – pakeistų asmens procesinį statusą FNTT atliekamame ikiteisminiame tyrime.

Buvęs FNTT direktorius STT pareigūnų buvo sulaikytas š. m. sausio mėn. iš karto po galimo kyšio paėmimo. Po apklausos jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažintimis ar kita tikėtina arba tariama įtaka valstybės ar savivaldybės institucijai, jų valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui savo naudai susitarė priimti arba reikalavo duoti kyšį, arba priėmė kyšį, pažadėjęs paveikti atitinkamą instituciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Prokuratūros informacija