Galimai vertėsi klastotų euro padėklų realizacija ir remontu

0
143

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai, turėdami informacijos apie galimai disponuojamas ir remontuojamas EPAL prekės ženklo klastotes – euro paletes, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 204 str. 1 d.).

Teismo sprendimu rugsėjo 8 d. policijos pareigūnai atliko poėmį vienoje Naujininkuose įsikūrusioje įmonėje – poėmio metu išimta 272 galimai suklastoti euro padėklai su EPAL prekės ženklu bei 943 euro padėklų dalių su EPAL prekės ženklu, skirtu euro padėklų gamybai.

EPAL išduoda licencijas tik kruopščiai patikrintiems gamintojams ir remontuotojams. Pastarieji turi atitikti nuolat vykdomus nepriklausomus kokybės vertinimus, kuriuos atlieka išorinė įmonė (Bureau Veritas, China Certification & Inspection Group CCIC). Būtent šį įmonė leidžia EPAL užtikrinti pastoviai aukštą įprastų ir dėžinių padėklų kokybę visame pasaulyje. Bet kas savarankiškai tokių padėklų remontuoti, o tuo labiau klastoti – neturi teisės.

Įmonei gresia atsakomybė už svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 204 str.):

1 d. Tas, kas neturėdamas leidimo svetimu prekių ženklu pažymėjo didelį prekių kiekį ar pateikė jas realizuoti arba pasinaudojo svetimu paslaugų ženklu ir dėl to padarė didelės žalos, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2 d. Tas, kas neturėdamas leidimo svetimu prekių ženklu pažymėjo nedidelį prekių kiekį ar pateikė jas realizuoti arba pasinaudojo svetimu paslaugų ženklu ir dėl to padarė žalos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu.

Vilniaus apskr. VPK informacija