„Gelbėdamos“ anūkus, prarado solidžias sumas

0
67

Nepasisekė dviem garbaus amžiaus Ukmergės gyventojoms. Sukčiai prisiminė seną sukčiavimo schemą.

85-erių metų amžiaus Ukmergės gyventojai nepažįstamas vyras paskambino į laidinį telefoną vakar apie 14 val. Skambinusysis prisistatė anūku. Jis papasakojo, kad ėjo per gatvę neleistinoje vietoje ir dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu nukentėjo vairuotoja, buvo apgadintas jos automobilis. Anūkas paprašė paskolinti pinigų – 3 000 eurų apgadinto automobilio remontui. Kai močiutė sutiko, telefoną „anūkas“ perdavė „policininkui“. Pareigūnu apsimetęs sukčius aiškino, kad buvo stipriai sužalota vairuotojos galva, todėl reikia dar 5 000 eurų moters gydymui. Ukmergiškė pažadėjo duoti visą sumą ir pakluso apsimetėlio reikalavimui telefonu surašyti pinigų skolinimo raštą. Baigusi pokalbį ji sudėjo pinigus į voką. Netrukus, apie 15 val., į jos buto duris paskambino nepažįstamas 20-25 metų amžiaus jaunuolis, kuris vilkėjo juodą striukę ir buvo užsidėjęs gobtuvą. Nepažįstamasis prisistatė esantis nukentėjusios vairuotojos sūnus. Močiutė jam atidavė 8 000 eurų.

Po pusvalandžio anūko sveikata susirūpinusi senolė nusprendė pati jam paskambinti. Tuomet sužinojo, kad anūkas nepakliuvo į jokį eismo įvykį. Moteris suprato esanti apgauta sukčių.

Lygiai toks pats nusikaltimas buvo įvykdytas ir gruodžio 19 d. Šiuokart 88-erių metų ukmergiškė sukčiams atidavė 2 000 eurų. Apie tai, kad anūkas nepakliuvo į avariją, o ji buvo apgauta, moteris suprato tik paskambinusi sūnui. Dėl šių sukčiavimų pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Vilniaus apskr. VPK informacija