Gerėja gyventojų nuomonė apie gaunamas pajamas

0
548

Statistikos departamentas nuo š. m. gegužės gyventojų klausia apie namų ūkio finansinės situacijos pasikeitimą per praėjusius 12 mėn. Rugsėjo apklausos rezultatai rodo, kad per minėtą laikotarpį pajamos padidėjo 14 proc., 71 proc. – iš esmės nepasikeitė, o 13 proc. – sumažėjo (rugpjūtį – atitinkamai 12, 69 ir 16 proc.).

41 proc. gyventojų, kurių namų ūkio pajamos padidėjo, nurodė, kad pajamos padidėjo dėl darbo rezultatų, kompetencijų vertinimo ar darbo užmokesčio indeksavimo, 23 proc. – dėl pailgėjusio darbo laiko, padidėjusio darbo krūvio, dėl kitų priežasčių išaugusio darbo užmokesčio tame pačiame darbe, įskaitant savarankišką darbą, 16 proc. – dėl įsidarbinimo ar darbo pakeitimo, 15 proc. – dėl padidėjusių socialinių išmokų.

44 proc. gyventojų, kurių namų ūkių pajamos sumažėjo, kaip pagrindinę priežastį nurodė sutrumpėjusį darbo laiką, sumažėjusį darbo krūvį, dėl kitų priežasčių sumažėjusį užmokestį tame pačiame darbe, įskaitant savarankišką darbą. 24 proc. namų ūkių pagrindinė pajamų sumažėjimo priežastis – darbo praradimas, nedarbas, nuosavo verslo bankrotas.

Pajamų sumažėjimas daugiau nei pusei gyventojų buvo susijęs su COVID-19 pandemija. Iš gyventojų, kurių namų ūkio pajamos sumažėjo, 62 proc. nurodė, kad tam įtakos turėjo COVID-19 (gegužę – 78 proc., birželį – 75 proc., liepą ir rugpjūtį – po 77 proc.).

Dalies namų ūkių pajamų padidėjimas yra susijęs su COVID-19. Iš gyventojų, kurių namų ūkio pajamos padidėjo, 15 proc. gyventojų teigė, kad tam įtakos turėjo COVID-19 (gegužę – 20 proc., birželį – 18 proc., liepą – 21 proc., rugpjūtį – 22 proc.).