Geriausi šauliai – Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai

0
32

Pasieniečių mokykla (PM) ir VSAT Vilniaus rinktinė Švenčionių rajone organizavo Pasieniečių dienai, birželio 29-ajai, skirtas šaudymo varžybas. Jose dalyvavo 16 komandų iš VSAT centrinės įstaigos (CĮ) ir rinktinių, PM bei svečiai iš teisėsaugos institucijų, kitų organizacijų.

Kiekvieną komandą sudarė 4 nariai, iš jų – viena moteris. Varžytasi šaudant iš pistoletų ir atliekant šešis pratimus.

Nugalėtojai buvo nustatomi asmeninėje vyrų ir moterų bei komandinėse įskaitose. Pasieniečių ir svečių rezultatai buvo skaičiuojami atskirose klasifikacijose.

Šaudymo varžybos vyko vadovaujantis Tarptautinės praktinio šaudymo konfederacijos (IPSC) taisyklių reikalavimais.

Komandinėje VSAT įskaitoje niekas neprilygo Varėnos pasienio rinktinės šauliams – L. Cimoš, Ernestui Lisauskui, Viktor Parvickij ir Eglei Juočytei. Ant antrojo nugalėtojų pakylos laiptelio kopė Specialiosios paskirties komanda. Trečioji buvo PM komanda, kurią sudarė Pavel Leonov, Tadas Borisevičius, Rimas Studžėnas ir I. Šildiajevaitė.

Asmeninėje pasieniečių įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Varėnos pasienio rinktinės atstovas L. Cimošas, antras buvo Specialiosios paskirties komandos atstovas, trečias – Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnas Marius Zajančauskas. Moterų VSAT įskaitoje nugalėtoja tapo PM atstovė I. Šildiajevaitė, antrąją vietą iškovojo CĮ atstovė Miglė Novoslavskaitė, trečiąją – Vilniaus pasienio rinktinės pasienietė Lina Urbonienė.

Svečių komandinėje įskaitoje nugalėjo „EHUNT“ komanda, antrąją vietą iškovojo Policijos mokyklos komanda, trečiąją – Lietuvos šaulių sąjungos 1-oji komanda. Asmeninėje įskaitoje iš svečių nepralenkiamas buvo Donatas Cimoš iš „EHUNT“ ekipos, po jo rikiavosi Povilas Vaskinas iš Vadovybės apsaugos tarnybos ir Edvardas Mankus iš „EHUNT“ ekipos. Moterų kategorijoje geriausiai sekėsi Policijos mokyklos atstovei Rasai Bačanskienei, antroje vietoje – Roberta Bernatavičiūtė iš Policijos departamento komandos, trečioje – Eglė Guiskienė iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komandos.

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų prizais, o nugalėtojai – taurėmis ir medaliais. Atgauti jėgas šauliai galėjo vaišindamiesi pasienietiška koše.

Šiuo renginiu siekta tobulinti VSAT tarnautojų meistriškumą šaudybos srityje, sudaryti sąlygas patikrinti, įvertinti ir palyginti su kitais dalyviais savo sugebėjimus valdyti šaunamuosius ginklus esant panašioms į realias situacijoms. Be to, varžybomis siekiama gerinti bendradarbiavimą tarp VSAT padalinių ir bendradarbiaujančių institucijų, populiarinti ir propaguoti VSAT pareigūnų praktinį situacinį šaudymą.

VSAT Personalo valdybos Mokymo skyriaus informacija