Vystytojai išvalė ir naujam gyvenimui prikėlė šalia buvusią apleistą teritoriją – Neries senvagės dalį su ežerėliais

0
151

„Ši teritorija – ypatinga, mažame plote galima atrasti gamtos lopinėlį. Neries senvagės likučiai ir kūdros darė didelę įtaką visam projektui. Reikėjo ne tik išvalyti apaugusių vandens telkinių pakrantes, bet ir iš vandens ištraukti šiukšles, kurių buvo išties nemažai: tai ir automobilių dalys, buities prietaisai ir įvairios atliekos. Suskaičiavome, kad iš vandens telkinių buvo ištraukta apie kelis šimtus padangų“, – komentuoja bendrovės „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Teritorijoje šalia projekto suformuotos poilsio vietos ir įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. Augalai teritorijai parinkti atsižvelgiant į jų funkciją, dekoratyvumą ir atsparumą klimato pokyčiams. Skaičiuojama, kad iš viso pasodinta daugiau nei 6 tūkst. augalų.

Didelis dėmesys natūralumui

Projektuojant „Go Life“ supantį kraštovaizdį, buvo nuspręsta palikti maksimaliai natūralias pakrantes, kuriose buvo suformuotos integruotos poilsio zonos miestiečiams.

„Šiuo metu pasaulyje vyraujanti tendencija – grįžimas prie gamtos. Vystomuose projektuose nebeužtenka pasodinti paprastos vejos, mat iš visų gyvų dangų jos ekologinis naudingumas yra pats mažiausias. Todėl šioje teritorijoje buvo pasiūlytos žydinčios pievos, krūmų masyvai ir medžiai. Žydinti pieva ne tik kuria estetinį vaizdą, bet ir vėsina orą, gerina dirvos kokybę. Specialiai parinkti ir nauji vandens augalai – vieni labiau dėl vizualinio patrauklumo, kiti dėl vandens valymo funkcijos, kuri yra labai svarbi vandens kokybės palaikymui“, – pasakoja „Go Life“ kraštovaizdžio architektė Dėja Želvienė.

Anot jos, natūralios gamtos plotai, tokie kaip dabar gyventojų reikmėms pritaikyta Neries senvagės dalis, mieste palaiko kokybiškesnį mikroklimatą, o naujo projekto ir aplinkinių mikrorajonų gyventojai turi galimybę ilsėtis gamtoje arti namų.

„Gerai, kai šalia gyvenamosios aplinkos yra galimybė turėti žalią erdvę. Augalai ir vanduo sukuria geresnį mikroklimatą, o sukurta poilsio infrastruktūra suteikia galimybę mieste tuo džiaugtis kiekvieną dieną“, – pažymi D. Želvienė.  

Miestą gražinančių projektų kryptis

Plėtodama NT projektus „Realco“ ypatingą dėmesį skiria jų aplinkai: privačioms ir viešoms erdvėms, infrastruktūrai, prie gamtos miestiečius priartinančioms žaliosioms zonoms.

„Vystydami šį projektą norėjome sukurti dar vieną malonią poilsio ir traukos zoną šioje miesto dalyje. Taip pat atsižvelgėme į sostinės gyventojų poreikius, kurie nori tuo pat metu būti arti gamtos ir ten, kur išplėtota miesto infrastruktūra. Sutvarkytą ir visuomenės reikmėms pritaikytą teritoriją atvėrėme miestiečiams – jie čia gali naudotis naujai įrengtais takeliais ir suoliukais“, – komentuoja „Realco“ vadovas.   

Bendrovė taip pat iš viso nutiesė beveik 300 m dviračių ir 200 m pėsčiųjų tako atkarpą palei Ozo gatvę, o prie V. Gerulaičio gatvės papildomai įrengė 72 automobilių stovėjimo vietas.

„Go Life“ projekte pastatyti 279 vieno–keturių kambarių būstai, kurių plotas yra nuo 28 iki 89 kv. metrų. Taip pat įrengtos 93 vietų antžeminė ir 108 vietų požeminė automobilių parkavimo aikštelės, o kiekvienoje laiptinėje – dviračių saugyklos. Šiuo metu projekte yra likę 26 laisvi būstai, kurie pirkėjams siūlomi pilnai įrengti, su korpusiniais baldais ir buitine technika. Didžiojoje dalyje būstų jau gyvena naujakuriai.