Grįžta „Google Street View“ automobiliai

0
140

Į Lietuvos kelius vėl išriedės „Google Street View“ automobiliai. Artimiausiais mėnesiais jie aplankys daugelį šalies miestų ir juos jungiančių kelių, nuo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, iki Plungės, Zarasų ir Telšių. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google Maps“ žemėlapių platformoje.

„Google Street View“ žmonėms suteikia galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, kurortų, muziejų, parkų ir istorinių paminklų. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose ir tarp jų ilgainiui keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia galimybę matyti 360 laipsnių vaizdus iš gatvių, susipažinti su kultūriniu ir nacionaliniu paveldu.

Vietiniai vaizdai yra reguliariai atnaujinami, kad žemėlapių platformoje matomas vaizdas būtų kuo artimesnis tikrovei. Taip pat „Google“ fiksuoja ne tik Lietuvos gatves ir kelius, bet ir pėsčiųjų zonas bei kitas vietas, į kurias negalima patekti automobiliu. Dėl to vartotojai gali virtualiai pasivaikščioti aplink Trakų pilį, apsilankyti Vilniaus Rotušėje arba užkopti ant Parnidžio kopos.

„Google“ didelį dėmesį skiria privatumo apsaugai. Prieš paskelbiant užfiksuotus vaizdus jie yra peržiūrimi specialios technologijos, kuri paslepia žmonių veidus ir automobilių registracijos numerius, kad šie negalėtų būti identifikuojami, taip apsaugant žmonių privatumą. Dar viena „Street View“ funkcija – papildomas vaizdo suliejimas (pvz., asmenų, automobilių, namų), kuriai galima pateikti užklausą spaudžiant mygtuką „Pranešti apie problemą“, visada matomą nuotraukos apatiniame dešiniajame kampe.

„Street View“ yra populiari „Google Maps“ funkcija, kasdien naudojama daugiau nei milijardo aktyvių lankytojų ir sukaupusi daugiau nei 220 milijardų vaizdų iš viso pasaulio, įskaitant Arktį ir Antarktidą. Šia funkcija galima naudotis tiek kompiuteriuose, tiek mobiliuosiuose įrenginiuose, įskaitant „Google Earth“ programėlę.

„Street View“ turi daug praktinių panaudojimo būdų: ji gali padėti žmonėms apsižvalgyti, kaip atrodo kavinės ar restorano apylinkės prieš ten susitinkant su draugais, rasti geriausią vietą stebėti bėgimo varžybas, patyrinėti miestą prieš ten vykstant ir virtualiai keliauti po visą pasaulį.

„Google Street View“ automobiliai kelionę po Lietuvą pradės kovo mėnesį ir po šalį važinės iki spalio mėnesio pabaigos. Įprastai vaizdų apdorojimas ir įkėlimas į „Google Maps“ užtrunka kelis mėnesius.