Grūdų supirkimo kainos kyla: kai kas graužiasi nagus

0
477

Vilniaus rajono ūkininkus pasiekė žinios, jog turtingiausi šalies žemdirbiai ne tik dalinasi Europos Sąjungos pinigus už prarastą derlių dėl pernykščių liūčių, bet ir ieško būdų, kaip dar daugiau uždirbti iš šių metų gana vidutinio „byrėjimo“.

„Teko svečiuotis pas giminaičius Šiaurės Lietuvoje. Tai jiems šiuo metu galvas skauda tik dėl to, ar Karbauskio elevatoriai neapgaus, nes pastarieji grūdus superka maždaug dešimčia eurų brangiau nei kiti. Žmonės juo kol kas pasitiki – vis tiek Seimo narys, žinomas žmogus, gi nepabėgs nesumokėjęs. Dar jie save graužia dėl to, jog tam pačiam Karbauskiui pardavė grūdus po 160 eurų už toną pagal iš anksto sudarytas sutartis. Šiuo metu už tą pačia produkciją supirkėjai moka po 50 eurų daugiau. Dauguma savo kombainus turinčių žmonių ten prikulia po 70 tonų per dieną. Tai jie netenka tūkstančių eurų, o per visą javapjūtę kelių dešimčių tūkstančių.“, – kalbėjo Vilniaus rajono ūkininkas. Šiais metais jo dirbamuose žemės plotuose bus prikulta apie 2 – 3 t iš ha. Tai neblogas rezultatas, tačiau žinant, jog derlingesniuose Lietuvos regionuose derlius perpus didesnis, galimas uždarbis neguodžia.

Šiuo metu grūdų supirkėjai už toną moka

Kviečiai

Eur/t.
Ekstra klasė 210
I klasė 207
II klasė 205
III klasė 195
IV klasė 190

Rugiai

Eur/t.
I klasė 160
II klasė 160

Kukurūzai

Eur/t.
Kukurūzai 155

Rapsai

Eur/t.
Rapsai 375

Avižos

Eur/T
II klasė 145

Kvietrugiai

Eur/t.
Kvietrugiai 180

Pupos

Eur/t.
I klasė 212
II klasė 195
Pupos pašarinės 175

Žirniai

Eur/t.
I klasė maistiniai 195
II klasė pašariniai 192

Miežiai

Eur/t.
Miežiai 200

 

Pietryčių Lietuvoje nėra nė vieno su Ramūnu Karbauskiu sietino elevatoriaus ar didesnės grūdų supirktuvės. „Agrokoncerno“ supirktuvės

Grūdai visoje Europoje šią vasarą pabrango maždaug penktadaliu.